Laitan tämän tähän topikkiin, edellinen tais olla hituc väärä..
No olen 17v poika, ja tulen ihan hyvin toimeen naisten kanssa, ei normaalisti ole mitään ongelmaa puhua heidän kanssa, punastun vaan välillä todella helposti, jos tulee yhtääkään nolompi tilanne.
Mutta asiaan, eräällä nuorisobile paikalla, yksi tuntematon tyttö oikeastaan tuli vaan mun syliin, tuli siinä nuoltuakin, eikä siinä vielä mitään, mutta kun tämä alkasi hokemaan että tulin tänne miestä etsimään jne, tuli ahdistus, en ymmärrä mikä siinä on. Pienen hetken tytön kanssa vielä olis, mm. numerot vaihdeltiin, mutta sitten piti päästä tilanteesta pois. Aikasimmin yksi ihan nätti virolainen tyttö myös lähetteli minulle textareita, mutta kun tämä alkasi kysymään koska vien tämä kahville, alkasin arkailemaan, sitten kun tämä soitti minulle, sanoin vain nopeasti jtn typerää että sain puhelun loppumaan. Ehkä vähän arkailin tämän taustoja...
Ekassa jutussu en tuntenu tyttöä lainkaan,toisessa tyttö oli samasta koulusta. Mutte on mulla yks aika hyvä kaverityttö, johon olin aika pahoin ihastunut, enkä siis lainkaan panisi pahakseni jos tämä flirttailis jne..
Joten, onko vain näin että mun vain pitää tuntea tyttö hyvin ennen seurustelua?
Enkä edes oikein ymmärrä kuinka nämä tytöt, muutama muukin, ovat olleet niin mun perään, itse kun en pidä itseäni mitenkään erikoisen näköisenä, ihan normaalina suomipoikana.... Kaippa se luonnekkin siis vaikuttaa : )
Noh, tulipas avauduttua kunnolla : D
Ujous este seurustelulle?
4
202
Vastaukset
- tyttö16vee
toiha on vaan tosi sulosta että oot vähäsen ujo ja vaatimaton:)) voi olla että sun on helpompi tutustuu silleen kaveripohjalta, että sua muuten alkaa ahistamaan eikä siinä mitään pahaa oo:) voihan olla et ne tytöt on tykänny susta just siks että oot mukava etkä sellanen leija:D mut jos se tyttö vaikutti susta mukavalta niin vie se ihmeessä kahville ei ssiitä tarvii ahistuu eikä olla muuta kun kaveri sen kanssa jos ei teiän juttu toimi:) paitsi ei sille tietty mitään voi jos alkaa ahistamaan, mutt ehkä siitä vois päästä eroon menemällä:) mut jos tää sun kaverityttö on susta kivempi nii sano ihmeessä se sille tai näytä jotenki!:)
- Ana^^
No tämä kaveri tyttö olis todella mukava, ja todella kaunis, ehkäpä liianki nätti mulle : D mutta en tiä haluanko kaveruutta menettää tai pilata, jos tyttö vastaaki et ei. Vaikee tollasen kysymyksen jälkeen on olla niinku ennen... Ku sais jollaki lailla vihjaillen tietää onko sillä kiinnostusta vai ei
- Psygologi96
Saatat pelätä henkisesti tai epäilet jotakin kohtaa itsestäsi ulkoisesti, sitä ei välillä itse huomaa. Miettii : riitänkö minä tällaisena? olenko hyvä näin?
Itselläni oli seurustelukammo ja sen takia elämäni ei rakentanut pilvilinnoja. Itseäni houkutti eräässä vaiheessa ujot pojat, niissä oli jotakin kiehtoavaa. Tällä hetkellä seurustelen ensimmäistä kertaa jätkän kanssa, joka ei välttele sanomisia, joka on mielestäni aika huojentavaa minun taustoilla olleiden jätkien takia. Joko joudut antamaan aikaa tai menet tuumasta toimeen, mutta pakottaa et voi itseäsi mihinkään.
Eli se on vain itsestä kiinni haluatko yrittää. Yritin rohkaista mieltäsi ja panostaa tekemään asian niinkuin itse parhaaksi näet. :) - poika 14v
Yksi tyttö alkoi lähettelemään tekstiviestejä minulle ja myönsi tykkäävänsä minusta.Sitten alettii puhua mesessä ja itsekkin aloin tykkäämään hänestä,hän oli samasta koulusta ja samanikäinen kuin minä, mutta sitten kun tavattiin ensimmäisen kerran, niin en keksinyt mitään puheenaihetta ja olin tosi ujona ja pelkään nolaavani itseni vaikka nolaan itseäni koko ajan kun en keksi juttuaihetta. Mitä tytöiltä kannattee siinä tilaanteessa kysyä ensin ja tälleen ?
Anteeksi huonosta äidinkielestäni mutta koittakaa ymmärtää. ;) haluan ASIALLISIA vastauksia kiitos ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27717688Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245676- 1232642
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172162Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361795Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111047- 59973
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32941Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45941