Kissa pissaa viemäriin

Kollikisumiau

Olen tässä jo tovin ihmetellyt että miksi kollikissani pissaa suihkunviemäriin?
Sinne se menee lorottamaan vaikka hiekkalaatikko on puhtaana vieressä.
Osaako joku jeesiä mistä johtuu, en ole kattia komentanut kun olen aina niin hämilläni miksi se niin tekee?
Tekeekö jonkun muun kissa samoin?
Olisikohan tästä helppo ehkä kouluttaa kisu käymään pöntöllä?

Kiitoksia vastauksista jo etukäteen. :)

10

2957

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mystikko2

      Meillä yksi kissoistamme pissaa WC:n käsienpesualtaaseen tai keittiön tiskialtaaseen. Tämä tapahtuu vain silloin kun joku on paikalla eli on ihan näytösluontoista.
      Itse olen aika tyytyväinen, kuumaa vettä vaan perään (meillä ei pestä tiskejäkään käsin) ja homma on siisti. Säästyy kissanhiekkaakin.
      Olen miettinyt samaa että pitäisikö ostaa vessanrengas ja opettaa kissa siihen kun kerran tuo ilman hiekkaa pissiminen on niin kivaa.

    • Täällä kans seitsemänvuotias raitapaita tyttökissa pissaa suihkuviemäriin.En koe sitä minään ongelmana,huuhtelen vaan kuumalla vedellä :)

    • ks

      Minulla kissa teki sitä kun oli pentu, samoin kissani pennut tekivät sitä välillä pentuna:) Eipä siinä, harmi että lopetti. Olisi tullut paljon halvemmaksi kuin kissanhiekka :D

    • 4+20

      Voi kumpa minunkin kissani pissaisi viemäriin!

    • haisee kyllä

      Se viemäri ja tiivisteen kyllä rupeaa haiskahtamaan ajan mittaan. Itse pidän muovista koria lavuaarissa esteenä, eipäs sinne ole sen jälkeen pissaillut.

    • Teo Antti

      Kyllä se viemäri haisee muutenkin.

    • tingelltangell

      eksän kissa pissasi aina kylppärin nurkkaan. AINA. ja kakat teki katettuun laatikkoon. oli tehnyt sitä pennusta saakka, ihan sama mitä kuiviketta laatikossa oli. että tuskin siitä mitään haittaa on, jos jaksaa olla huuhtelemassa ja pesemässä lattioita jatkuvasti.

    • parappa

      Jep. Olisitte vaan tyytyväisiä.

      Tosin jos viemäri haisee tai alkaa haista, niin kannattaa muistaa että viemäritkin pitäisi putsata aika-ajoin.

      Sopivilla aineilla lähtee tahrat ja saostumat, mutta silloin lemmikit pitää pitää kaukana. Ja kun homman saa valmiiksi niin huolellinen huuhtelu lämpimällä/kuumalla vedellä.

    • nokkelaa

      Onpa fiksu kissa!

    • Anonyymi

      Mun kissa pissa myös viemäriin mut kaveri sanoo voi olla joku vika kissalla että pissa sinne , vaikka hiekka on puhdas . Neuvoi että vien lääkärille . Onko muut ovat vieneet ja tutkineet ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sai sinut ajattelemaan mies...

      Ettet riittäisi minulle?😔
      Ikävä
      110
      1080
    2. Anteeksi

      että tein pahaa sulle. En ole täysijärkinen.
      Ikävä
      103
      959
    3. Luulet olevasi pidetty

      Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap
      Ikävä
      96
      807
    4. Miksi olet sitten

      Yksin? Eikö kukaan kelpaa sinulle?
      Ikävä
      87
      758
    5. Miten murun juhannus meni

      ❤️🤗 Muistithan olla kiltisti 😁😘
      Ikävä
      48
      655
    6. Kalateltta

      Ollaan tulossa Kuhmoon Kamarimusiikkiin jos majoitus viela jarjestyisi kuitenkin. Milloin kalateltta aukeaa naillanakymi
      Kuhmo
      17
      627
    7. Miten j mies

      Sun juhannus meni?
      Ikävä
      49
      539
    8. Mitä ihanaa voisit tehdä, että saat kaivattusi?

      Mitä ihanaa voisit tehdä, että saat kaivattusi?
      Ikävä
      36
      536
    9. Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä

      Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa
      Ikävä
      143
      522
    10. Milloin olet viimeksi ollut hänen..

      Lähettyvillä??
      Ikävä
      25
      515
    Aihe