Playa del cura (Riviera Marina)

Kanarialle!

Millainen hotelli? Onko kokemuksia sviitistä? Onko siis hintansa väärti ja millainen oma jacuzzi hyvä ja toimiva,mahtuuko siihen kaksi aikuista kun ei noista kuvista oinein selvää saanut?

Onko curassa millainen sää joulukuun alussa?
Löytyykö sieltä ravintoloita/baareja kuinka paljon?
Paljon emme tarvitse mutta jos muutama edes niin aina plussaa :)

Kertoilkaa ihmeessä tietonne :)

8

884

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Cura

      Niitä sviittejä on kahdenlaisia: rannan puoleiset (parempi näköala) käsittävät olohuoneen ja makuuhuoneen. "Sisämaan" puoleiset taas yhden isomman huoneen. Kyllä niistäkin merelle näkee, muttei ihan niin hyvin kuin toisista.
      Mielestäni ainakin rannan puoleinen sviitti viime talvena oli hintansa väärti neljän hengen perheelle.

      Tosin nyt hinta näyttää nousseen pilviin, kun myynti on siirtynyt Tjäreborgilta Finnmatkoille. Eli en tiedä varaisinko enää.

      Parvekkeen jacuzzi on normaalin kylpyammeen kokoinen, eli kaksi aikuista joutuu istumaan vastakkain jalat koukussa :-) Kaksi lasta mahtui mukavasti.
      Ravintoloita Curassa on max. 5 kpl, mutta kyllä niistä ihan hyvää ruokaa sai. Kannattaa matkustaa bussilla Puerto del Moganiin, siellä on enempi valikoimaa. Eikä taksikaan paljon maksa.

      Joulukuun säästä en valitettavasti osaa sanoa, mutta ainakin helmikuun lopussa oli ihan aurinkoista ja lämmintä.

      Voi olla, että tämä vastaus tuli liian myöhään, mutta ehkäpä tästä on apua jollekin.

    • lähdössä lämpimään

      Hei, millainen on lisävuode kaksiossa mahtuuko pitkä teini 180cm?
      entä yläpuolinen tie häiritseekö äänet?

    • surkea paikka

      Aivan karmea paikka, torakoita täynnä, huono ruoka, surkeat huoneet jne.
      En suosittele kenellekään.

      • enskuussa<3

        Kaksi kertaa olen ollu ja ensi kuussa kolmannen kerran olen tuolla ollut ja hotellissa en ole torakan torakkaakaan nähnyt, ruoka on loistavaa ja huoneet hyviä.Suosittelen lämpimästi:)


    • Kuraranta

      Kura, Riviera, Marina, Mogan, Gran Canaria, Las Palmas.

      Tässä kuusi avainsanaa, joiden lukemisen luulisi auttavan päätöksenteossa: jätä väliin.

      Halvalla saa vain harmeja.

    • Cura

      Onkohan edellisellä nyt ihan kaikki inkkarit kanootissa? Ja miten ihmeessä tuo Las Palmas tähän liittyi? No, aloituskin oli muutaman vuoden takaa. Playa del Cura ei sovi massoille.

    • Käyty on, petyin

      Paska paikka. Ota joku muu hotelli...

    • Anonyymi

      Ihana paikka ja se virikepoika💞💞💖💖

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työsuhdepyörän veroetu poistuu

      Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan
      Pyöräily
      223
      6955
    2. Pakko tulla tänne

      jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää
      Ikävä
      42
      1239
    3. Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."

      Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      27
      1042
    4. Yksi kysymys

      Yksi kysymys, minkä kysyisit kaivatultasi. Mikä se olisi?
      Ikävä
      75
      891
    5. Hävettää muuttaa Haapavedelle.

      Joudun töiden vuoksi muuttamaan Haapavedelle, kun työpaikkani siirtyi sinne. Nyt olen joutunut pakkaamaan kamoja toisaal
      Haapavesi
      48
      845
    6. Katseestasi näin

      Silmissäsi syttyi hiljainen tuli, Se ei polttanut, vaan muistutti, että olin ennenkin elänyt sinun rinnallasi, jossain a
      Ikävä
      61
      837
    7. Työhuonevähennys poistuu etätyöntekijöiltä

      Hyvä. Vituttaa muutenkin etätyöntekijät. Ei se tietokoneen naputtelu mitään työtä ole.
      Maailman menoa
      93
      794
    8. Toinen kuva mikä susta on jäänyt on

      tietynlainen saamattomuus ja laiskuus. Sellaineen narsistinen laiskanpuoleisuus. Palvelkaa ja tehkää.
      Ikävä
      38
      791
    9. Tietenkin täällä

      Kunnan kyseenalainen maine kasvaa taas , joku huijannut monen vuoden ajan peltotukia vilpillisin keinoin.
      Suomussalmi
      14
      756
    10. Jäähalli myynnissä!

      Pitihän se arvata kun tuonne se piti rakentaa väkisin.
      Äänekoski
      43
      733
    Aihe