Paras Sly peli?

Sly2

Hei!Olen pelannut kaikki 3 ekaa Sly peliä monta kertaa ja olen Sly-fani!
Mikä on teidän mielestänne Sly peli?
Minusta kaikki Sly-pelit ovat erinomaisia,mutta Sly 2:Konnakopla on ehdottomasti paras.
Tässä perusteluja:
-Sly 2:ssa Slyn kopla tuntuu läheisimmältä ja tasapainoisimmalta:Sly Raccoonissa Sly hoitaa lähes kaiken,Sly 3:ssa on paljon uusia jäseniä,jotka eivät oikein pääse usein hohtamaan.Sly 2:ssa koplaan kuuluu
Sly,Bentley ja Murray,joilla on kaikilla oma tärkeä osuutensa joka jaksossa:Sly hoitaa varastelun,Bentley hoitaa aivoja vaativat tehtävät ja Murray hoitaa raakaa voimaa vaativat tehtävät.Siinä kopla tuntuu todella Slyn,Bentleyn ja Murrayn koplalta.
-Sly 2:ssa käsitellään Clockwerkin hahmoa huomattavasti syvemmin ja enemmän kuin Sly Raccoonissa,koska siinä Clocwerk ei saanut liian paljon aikaa,jotta sitä voisi sanoa koko pelisarjan pääviholliseksi.Sly 2:ssa Clockwerkin historiasta ja syntymisestä kerrotaan paljon ja Sly 2:ssa tajuaa,kuinka vaarallinen Clockwerk on jopa osina ja miksi Clockwerk pitää tuhota lopullisesti
-Sly 2:ssa on paljon uusia loistavia hahmoja,kuten Jean Bison,Neyla ja
Dimitri,ja useimmat uusista hahmoista saavat enemmän peliaikaa,kuin Sly Raccoonin ja Sly 3:n useimmat hahmot,mikä johtuu siitä,että useimmat roistot ovat jopa kahdessa jaksossa
-Sly 2 on paljon pidempi peli,kuin Sly Raccoon ja Sly 3
-Viimeinen ja paras syy:Sly 2:n tarina on paljon parempi kuin kummassakaan muussa Sly:ssa.Sly Raccoonin tarinan voisi jopa sanoa menevän rutiinilla,eikö siinä ole juuri mitään yllättävää.Sly 3:ssa on sama vika lukuunottamatta vikaa jaksoa siitä,joka oli mielestäni varsin yllättävä. Sly 2:n tarina on erinomainen:siinä on paljon yllätyksiä ja nokkelia juonenkäänteitä,siinä on paljon petoksia,epäoikeudenmukaisuutta,Clockwerkiin syvennytään,ja tarina on ehkäpä synkin kaikista Sly-peleistä,eikä se ole täysin onnellinen:Bentley menettää jalkansa ja kopla joutuu eroon Sly:sta.
Sly 2:n yksi teemoista voisi olla,että kaikki ei ole sitä miltä näyttää.Neyla on hyvä esimerkki:aluksi se tuntuu auttavan Sly:ta,sitten pettää sen,pettää Interpolin,paljastuu olevansa Arpeggion kätyri,ja Neyla pettää senkin ja menee Clockwerkin ruumiiseen,josta syntyy Clock-La,joka tappaa Arpeggion.Ja Bentleyn jalkojen menetys on vähän niin kuin pysyvä jälki,jonka Clockwerk on aiheuttanut koplalle,vähän niin kuin Clockwerkin viimeinen kirous heille.
Mutta mikä on teidän mielestä paras Sly-peli?Perustelutkin olisivat kivoja.

24

2074

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hmm...

      Kyllä se on niin että se kakkonen oli paras, kolmonen oli mennyt pahasti pieleen minun mielestäni.

    • blanco 7

      Paras Sly on ehdottomasti 2.

      Pidän kaikista osista yhtä paljon, mut kakkonen on kirkkaasti ykkönen.
      Sly Raccoon on tosi hyvä ekaksi peliksi. Toisinaan kyrsii se, kun Sly kuolee yhestä iskusta. Kiva on vetää melkein kaikki kentät Slylla, mut Murraylle ja Bentleylle olis saanu olla enemmän pelattavia kohti. Murrayllä kolme autolla ajoa ja kaks mättö kohtaa. Bentleyllä vain lopussa hakkerointi kohta ja yks pelattava osuus carmelitalle. Tän pelin pelaa helposti läpi päivässä.

      Sly 2 Konnakopla on paras juoni ja tarina. On enemmän tehtäviä ja tätä peliä ei pellaa päivässä läpi. Pelissä on kivasti tehtäviä Bentleylle ja Murraylle ja kaikki pysyvät kivasti roolissaan ja pelissä enemmän huumoria joukossa joka tekee pelistä mielenkiintoimensa. Pomo tappelutki on selkeesti paremmin tehty. Clockwerkistä on enemmän taustaaja ja synkkyytä.

      Sly 3 Konnien kunnia. Pidin tämän tän juonesta, mut miinusta sille, kun porukkaa on liikaa. Paitsi pidin uusista jäsenistä eniten Penelopesta. Ja plussaa muutamalle Carmelitalle pelattavista tehtävistä. Peli on tarinaltaan lyhyt kakkoseen verrattuna. mut tehtäviä on kivasti. Kakkosessa on paremmat radiokiikarit. Ainaki Bentleyn kiikarit on hieman epä tarkat. Ainaki huumori puoli on säilyny siitä mä pidän. Ainaki on saanu nauraa monille repliikeille.

      Sly 2 on paras. :)

    • Sly2ipest

      kakkonen on paras

    • hkrhgrgujeju

      Joo-o. Sanon että kakkonen on se paras mutta kolmosessa lähinnä on hyvä puoli se että sen grafiikka on hienompi.

    • fight

      kyllä se kakkonen on niin maan perusteelisesti paras

    • Sly2

      Täytyy sanoa, että olen yllättynyt siitä, että tänne on kommentoinut kuusi ihmistä , ja kaikkien mielestä kakkonen on paras. Mutta ei se mitään. Minusta se on hyvä asia. :)

    • hujtjrioyr

      Kolmonen oli kyllä kyllä aika floppi omasta mielestäni. Kyllä se kakkonen kuuluu parhaimmistoon.

    • Sly3Fani

      Kyllä Sly 3 on mun mielestä paras!!

      • Sly 3

        He is not a cristian!!!
        Sly 3 on
        Laimeinta
        Paskaa
        Koskaan
        Ikinä
        piste .


    • winski 83

      sly 3 on mun mielestä jonkin sortin kyl hvä

    • Sly2

      Tämä voi olla tyhmä kysymys, mutta onko Sly 3 sinusta paras Sly peli winski 83?

    • winski 83

      no on jos kerta pääsee koittaa dimitriä uimas ja penelopea ohjaamas radio autoa ja panda kunkkua tuhoomas vamppyyrejä ja gurulla ohjaamaan muiden mieliä ja murraylla vetämään pallo liikettä ja slyllä avaan dimitrin vapauttamises hoitaan sen pyörittää sitä ihme rengasta ja bentleyllä mennä pyörätuolis

    • sly

      Varmaa te puhutte jostai sly pelistä?! Lol! Minkä ikäsii oikei ootte? xD

      • Ei noloa

        Slyt menee ihan vähän vanhemmallakin pelaajalla. Viihdettä siitä saa ikään katsomatta. Ei niinkään noloa pelata slyta. Hanki elämä ennen ku tuut huutelee ! (:


    • minä vain

      Kakkonen on kyl paras!!! Ketuttaa vaan vähän kun sly4 tulee vain ps3 ;c

    • sly

      Minun mielestä sly2 on paras.

    • sly2fani

      sly2 on ihanparas.siellä on ihan upeita hahmoja.esim jean bison ja neyla.sly on ollu mun suosikki aina.

    • ~Nenya

      Minun mielestäni 2 on paras, sillä on jotenkin typerää ja yliampuvaa, että kolmosessa kopla suurenee...
      Sly

    • ytdbgdf

      Kakkosessa oli sisältö hyvää, kolmosessa oli taas se parempi grafiikka. Emmä tiedä, molemmat omalla tavallaan hyviä joten vaikea sanoa...

    • kukkopoiga

      Kakkonen on ykkönen. neljäs peli liian monimutkainen ja hahmoja liikaa. Tosin kerättävät aarteet ja pullot taas mukana.

    • Sly Cooper Fani

      Sly 2 ja Sly 4 on ehdottomasti parhaat pelit mitä olen pelannut

    • Apua!

      Pliis auttakaa! Pelaan sly:ta pitkästä aikaa ja en muista miten Murrayn pallomutoon pääsee!

    • Tursku

      Sly 2 on kyllä paras omasta mielestäni :)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi teki aloitteen?

      😃 häh
      Ikävä
      109
      4256
    2. Onko kaivattusi ulkoisesti

      paremman vai huonomman näköinen kuin exäsi? 🪤
      Ikävä
      78
      3476
    3. Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?

      Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?
      Ikävä
      80
      3302
    4. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      24
      3219
    5. Just alkoi ottamaan päähän

      Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk
      Ikävä
      22
      3182
    6. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      72
      2906
    7. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      45
      2780
    8. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      62
      2744
    9. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      85
      2549
    10. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      33
      2394
    Aihe