Onko aivan kohtuutonta ???

Polttaripulmia

Moikka kaikille !!!
Olen tässä ens syyskuussa menossa naimisiin , mutta polttarit mietityttää .
Onko oikein vaatia kavereita olemaan järjestämättä polttareita ???
Jos kato haluaa sillai , et kaverit tulee aamulla , jättää kamat meille , lähretään hesaan , kierretään tori , shoppaillaan , tullaan kotiin , tehään porukalla ruokaa , ratsastetaan keppihevosilla oikein kunnolla niin että hiki valuu , sit mennään uimaan , varsinkin jos sataa , sitten tullaan kattoo mun kannettavalta joitakin sudäntämusertavia kappaleit ( Antti Tuiskun ) , käyjään pyörillä Sinellissä ostamassa kaikkea kivaa ja siitä sitten askarrellaan . Sitten mennään tekeen ruokaa ja mennään saunaan .
Illalla luodaan still-kuvia ja otetaan niistä kuvia . Sitten sähelletään nukkumisen kanssa , ensin luodaan slummi olkkariin , sitten mennään 2 hengen makkariin , työnnetään sängyt yhteen , nukutaan kaikki 5 siinä koirien unilelujen kanssa, itketään sydänsurut pois , ja loppujen lopuksi minä ja mun kaveri nukutaan toisella kapealla sohvalla ja yks toinen yksin yhellä , ja kaks muuta nukkuu siinä makkarissa . Sit aamulla kinataan siitä kuka söi eniten dumleja ja kinataan sipseistä .
Näin meillä on mennyt yökylät niin kauan kuin jaksan muistaa . Eli 5-6 lk kesästä lähtien .
onko oikein haluta vielä yksi ikimuistoinen yö jolloin elämä on ihanaa ???

Kun häät on omassa kodissa ???

PS. Olen 21

4

631

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Perkele !

      Minusta on aivan kohtuutonta vaatia tollaset polltarit !!!!




      Te lapset ette tiiä , @#¤%?&> !!!!

    • Täääh::::::

      Ei uskois, että oot jo 21.
      Peru häät!!!

    • Sosimpleisthat.

      No siis noihan käy polttareista?
      Monet polttarit, joissa olen ollut, ovat muistuttaneet enemmän tyttöjeniltaa kuin kaupungilla riekkumista ja tavaran myymistä.

      Jos tuo on se, mitä haluat, niin laita toivelista kaasoille (tai noille ystäville) ja kerro mitä haluat.

    • asdfasda

      Lisää tuohon hassu asu parasta ennen kyltteineen sekä kortsun myynti niin homma alkaa olemaan kasassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1261
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      878
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      784
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      626
    6. 32
      625
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      574
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe