eli olis kiva tehdä jonkun sortin radio-ohjattava värkäpe, ja ihan kaikkea saa ehdottaa ja mistä materiaaleista:
-tarvikkeita löytyy: otettu 1:10 autosta----> Himoto EMXT 4WD Monsteri
-servo Tower Pro MG996R
-kyosho lazer zx5 vakioautosta ESC ja moottori
-oikeesti... keksikää mulle tekemistä... iso Kiitos avusta ::D
vapaa-ajan rc näpertelyä
11
205
Vastaukset
- l
l
- mamo
no keksikäähän nyt jotakin :`D
- mamo
keksii keksii
- Temppu99
Rakenna itsellesi kolmipyöräinen rc auto.
- mamo
mitä se auttaa ku onjo 4 pyöräne::D jotai oikeesti järkevämpii
- Temppu99
No tee siitä 3 vetonen ja itehhän sanoit että kaikenlaiset ehotukset käy. Oo onnellinen että edes vastasin tähän sun ketjuu. Ja jos kolmi pyöränen ei sovi tee ilma tyyny alus. Se on vaikee.
- Ingejööri..
Technic Legoista. Tosin ne hammasrattaat ja akselit eivät kestä hirmutehoja.
- mamo
ilamatyyny alus jo hyvä mut komivetonen kolmipyörä ehkä vaikeempi::D
- mamo
tosin mulla ei ole technip legoja
- Tee bensavene.
Vene ja moottorisahan kone tai bensa auto.
- Sukelllusvene!!
Tee sukellusvene. Pitäsolla haastetta. Radioiden pitäs kait olla megasit ku noi gigaset ei kai toimi syvyyksissä. Parhaiten sen kai sais toimimaan jos on esim. 40 mhz radio ja jatkaa vastarin antennia ja laittas päähän kellukkeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723053
- 552705
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322315- 792178
- 951996
- 521875
- 121576
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171527Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301370Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291339