VOISITTEKO YSTÄVÄLLISESTI KERTOA MINULLE

valistus viritetty

Mikä se semmoinen Prince on?
En ole koskaan ennen kuullutkaan, ennen kuin nyt oikein piti uutisissa prime timenä kertoa että joku sen niminen tyyppi on tullut Suomeen.

Paljonhan niitä turisteja käy Suomessa näin kesällä.

10

1521

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lehtialalla kai

      Ainakin ennen kun mä olin nuori, niin oli sellainen tanskalainen pornolehti kun Prince. Olisko tää jätkä sen lehden kuvaaja tai toimittaja tai joku semmonen?

      Tullu vikittelemään suomalaisia lumppuja pornoilemaan? Niin se varmaan on.

    • Potter-fani?

      Olen kuullut, että se on joku ugandalainen näyttelijä, joka esiintyy
      Harry Potter -filmeissä jonakin velhojen prinssinä.

      Semmoista siis kerrotaan.

      Vai olisko se joku Harry Potter-fani? Tiedä hänestä, mikä lie.

    • Veteranfan

      Kyseessä on aliarvostettu kitaristi maailmalla,joka soittaa kitaraa kuin Jimi Hendricks.Näin ainakin asiantuntevat kriitikot kertovat.Prince osaa soittaa yli 30. eri soitinta!!!
      Kuka muu maailmassa pystyy siihen???
      Eivät ainakaan hiphopparit!!!

      • unknown quantity

        Kuka sitten on Jimi Hendricks?

        Jimi Hendrix kyllä tiedetään, mutta toi sun idolis on joku ihan tuntematon suuruus.


      • Veteranfan
        unknown quantity kirjoitti:

        Kuka sitten on Jimi Hendricks?

        Jimi Hendrix kyllä tiedetään, mutta toi sun idolis on joku ihan tuntematon suuruus.

        Erona siinä on se asia että Jimi on kuollut mutta Prince elää!!!


      • niinpä siis
        Veteranfan kirjoitti:

        Erona siinä on se asia että Jimi on kuollut mutta Prince elää!!!

        Prince on epäilemättä paras elossaoleva kitaristi.


    • Enkesmanni saapuu.

      Eiks ihan äsken Englannissa joku prinssi menny naimisiin jonkun ämmän kanssa? Jos se nyt tulee tänne Suomeen viettään kesälomaa se prinssi kun on saanu tarpeekseen siitä tyhmästä prinsessastaan.

      Se on Englannin valtakunnan kielellä prinssi = yhtäkuin prince.

      M.O.T.

      • ystävän viesti

        JO NYT ON VEE-II-TEE-TEE-UU!!!

        Painukoon Ruottiin semmonen jätkä! Menis paneen Maddee ja Viktuuriaa!
        Me täällä Suomessa ollaan tasavaltalaisia, ei kaivata mitää prinssejä, sen jälkeen kun se yks saksalainen mullkku meinas tulla mutta ei tullukkaan, kun sen perrse kastui tärpättiin matkalla!!!

        KIÄH-KIÄH!!!


    • Daddy Pop

      Prince on amerikkalainen mustan musiikin ruhtinas, jolla on hittejä vaikka muille jakaa, ja onhan se jakanutkin. Hänen laajasta ja tasokkaasta tuotannostaan mainittakoon albumit Dirty Mind, Controversy, 1999, Purple Rain, Around the World in a day, Parade, Sign of the times, Lovesexy ja Diamonds and pearls. Princen kultakausi kesti noin vuodesta 1980 vuoteen 1993, mutta senkin jälkeen häneltä on hyviä biisejä tullut, esim. I Like Funky Music ja The Love we make, jotka kuultiin Helsingissäkin. Sääli jos missasitte. Lavalla mies on aina ollut verraton viihdyttäjä joka tekee mitä huvittaa... muut tekee mitä osaa.

    • prince i love you♥♥

      Prince on paras. Myös paras kitaristi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      74
      4036
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      102
      3558
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      83
      3383
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      38
      2809
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      125
      1673
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      36
      1536
    7. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      14
      1181
    8. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      19
      1164
    9. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      22
      1134
    10. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      42
      1130
    Aihe