Perunika vai Ambassador

Eka kerta KH:lle

Hei, mietimme ekaa kertaa Kultahietikolle lähtöä. Sunny Beachilla ollaan oltu kolme kertaa, ja tykätty kyllä kovasti siitä paikasta, mutta mietiään vaihtelua välillä.
Onko samanoloinen paikka kuin SB, ja onko miten pahasti mäkistä seutua, kuten olen joistain kirjoituksista tulkinnut? Onko myös rannan läheisyydessä mäkiä?

Onko kokemuksia Perunika tai Ambassador hotelleista, niiden sijainnista ja huoneen näkymistä (merelle?). Tai voi suositella muitakin hotelleja, jotka ovat rannan ja keskustan lähellä.
Kiitos.

1

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hotelleja löytyy

      Perunikas muutaman kerran olleena:aivan baarikadun ytimessä,alhaalla Muppet-karaokebaari,vastapäätä Bonker-club ympärillä kladulla pörräävät horot,eli aika meluisa paikka sinänsä. Perunikan uima-allas ihan pieni ja allasalue rantatuoleineen vain vähän aikaan auringossa, koska korkeat puut peittävät suuren alueen pihasta jossa vois aurinkoo ottaa. Parhaat paikat menee aamusta, joita ehkä vain muutama makuupaikka.Nuorille bailaajille hyvä hotelli keskeisellä paikalla.Rantaan pääsee kätevästi hotlan takana lähtevällä polulla alaspäin.

      Ambassador-hotlasta ei tietoa, mutta ehkäpä on teille parempi kuin tämä. Muita hyviä,rauhallisia hotlia on:Pliska-baarikadun rauhallisessa päässä, jossa iltaisin ohjelmaa,hyvä allasalue ruoka palvelu edulliset hinnat ruokalistatkin suomeksi. Toinen rauhallinen hyvä hotla on Dravetz ja sen vieressä oleva Golden Yavor hotla.

      Itse lähen kohta testaan Bonita -hotlaa n. 20metriä rannasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      121
      2642
    2. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      69
      1094
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      210
      1054
    4. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      39
      982
    5. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      931
    6. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      894
    7. 36
      876
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      123
      853
    9. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      4
      829
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      812
    Aihe