Mieshän vaikuttaa komealta, mutta taitaa olla sisältä pilalla. Otan osaa Norjan
kansan suruun.
Norjan turma
13
81
Vastaukset
- .-
Mitä ihmeen väliä sillä on, miltä näyttää?
- Teotwawki
Meinaatko, että komeat eivät noin lähtökohtaisesti ole päästään sekaisin.....että se on niinku rumien juttu??????
- Väärin.,.,
Niin kumma juttu, meillä on mielikuvat ja ikävä kyllä ne vielä toimivat!
- Teotwawki
Väärin.,., kirjoitti:
Niin kumma juttu, meillä on mielikuvat ja ikävä kyllä ne vielä toimivat!
Puhu vain itsestäsi.
- Niemiskä .-.
Teotwawki kirjoitti:
Puhu vain itsestäsi.
Teotowaki luulee olevansa Suomi24:n pomo. Täällä saa kuulea sanoa mielipiteensä kuka hyvänsä. Sinulta ei kysellä paskan vertaa.
- Teotwawki
Niemiskä .-. kirjoitti:
Teotowaki luulee olevansa Suomi24:n pomo. Täällä saa kuulea sanoa mielipiteensä kuka hyvänsä. Sinulta ei kysellä paskan vertaa.
Jokainen saa tehdä itsestään mikälaisen tahansa tollon julkisesti, jos niin välttämättä haluaa, enkä minä siitä välitä paskan vertaa.
- ...
Ulkonäkö pettää, erittäin usein.
Jotain päätelmiä ihmisestä voi tehdä, siisteys, vaatteet, sitten ulkoinen käyttäytyminen jne. Mutta pääkoppa on jokaisella omanlaisensa.
Tää on nyt vähän tyly lausunto tilanteessa. Mutta hyvyys/pahuus, objektiivisia mielipiteitä, ei mitään, mitä voisi tieteellisesti määritellä. Joku jengi laatii omat sääntönsä, elikkäs määrittelevät moraalinsa ja etiikkansa. Ei kaikki ole samaa mieltä. Joku Che määriteltiin aikanaan terroristiksi, kummasti tyypistä tuli suuri vapaustaistelija. Tsausesku oli kaikkien romanialaisten valo ja aurinko, siihen saakka kun teloitettiin jne. Kaikki riippuu myös ajasta.
Erittäin ikävä asia, tämä Norjan asia. Eipä sitä ihmisiä saisi ampua. Jostain syystä sotia voi julistaa ja sitten ampua ihmisiä, ihan hyväksytysti. En kyllä alkaisi nyt määrittelemään hyvää ja pahaa. Motiivi ihan varmasti joku muu, kuin halu tehdä pahaa, siksi että on itse paha.
=DW= - Minea44
Politiikka tekee "älyllisistä" henkilöistä hirviöitä!
Kuka meistä voi kuvitella saarella kuolleiden nuorten perheiden tuskaa?
Asummehan turvassa pohjolassa???
Kannattaisin kuolemanrangaistusta tuollaisille ihmisille - hän ei surmannut itseään, vaan on 21 vuoden vankilalusimisen jälkeen taatusti ylpeä teostaan ja valmis ehkä uusimaan sen!!!!!!!!!!!!!!!!!- ...
Mietin samaa, tavallaan.
Vastustan kuolemanrangaistusta. Mutta pitäisi olla olemassa elinikäinen, elinkautista kovempi. Ja sen pitäisi olla pakkotyötä, koska vangit maksavat paljon.
Vankilassahan ei kai kukaan ole koskaan erityisemmin muuttunut. Paitsi hurahtamalla uskoon. Ja tämä tyyppi on jo valmiiksi hurahtanut äärikristityksi. Se on tietysti kertoo mielenterveysongelmista, teoriassa mahdollista, että sen ongelmia saadaan linnassa autettua eroon uskonnoista.
En tunne Norjan lakeja. Mutta noitten nielenterveysongelmien takia tyyppi ehkä voidaan määrätä elinikäiseen pakkohoitoon.
=DW= - Kizmir
Kauhajoen koulusurmissa mukana olleille tämä Norjan tapaus on kyllä saattanut tuoda elävästi mieleen uudestaan silloiset tapahtumat. Siellähän myös nuoret pakenivat henkensä hädässä yhtä ampujaa, joka jahtasi porukkaa eri puolilla koulua. Todella ikäviä, molemmat tapaukset.
- hekahesasta
Kizmir kirjoitti:
Kauhajoen koulusurmissa mukana olleille tämä Norjan tapaus on kyllä saattanut tuoda elävästi mieleen uudestaan silloiset tapahtumat. Siellähän myös nuoret pakenivat henkensä hädässä yhtä ampujaa, joka jahtasi porukkaa eri puolilla koulua. Todella ikäviä, molemmat tapaukset.
Tämä tyyppi oli suunnitellut tätä teurastusta pitkään ja onko joillekin yllätys että tälläinen höyrypää valitsi uhreikseen vasemmisto nuoria ?
http://www.nelonen.fi/uutiset/kaikki/ulkomaat/norjan-surmat-tunnustanut-breivik-julmuus-oli-tarpeen
Tietysti helpoimmalla pääsee kun toteaa että hän on "vain" mielisairas mutta tässä taitaa olla vähän muustakin kyse. - Kizmir
hekahesasta kirjoitti:
Tämä tyyppi oli suunnitellut tätä teurastusta pitkään ja onko joillekin yllätys että tälläinen höyrypää valitsi uhreikseen vasemmisto nuoria ?
http://www.nelonen.fi/uutiset/kaikki/ulkomaat/norjan-surmat-tunnustanut-breivik-julmuus-oli-tarpeen
Tietysti helpoimmalla pääsee kun toteaa että hän on "vain" mielisairas mutta tässä taitaa olla vähän muustakin kyse.No just. Sehän tästä vielä puuttuu, että pääsee julistamaan julkisuuteen tarkoitusperänsä. "Haluan selittää...", eli ohjeita ja vihjeitä seuraaville sairaille perusteluineen. Terveeksi en tyyppiä noiden tekojen jälkeen sanoisi. Se on vain oma mielipiteeni.
Vieläkö lopotomia on käytössä, hoitomuotona? Tai edes puolisellainen...?
- ei persu!
Kyllähän me suomalaisetkin
olemme hyvin pitkälle hyväksyneet uusnatsismin.
Olemme unohtaneet ne sen ideologian kauheudet.
Esimerkiksi rasismia meille tyrkytetään hyvin tehokkaasti.
No Norjalaiset saivat ideologian maistiaiset.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26917423Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245602- 1182622
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172122Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361786Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111028- 59966
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32924Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45920