missä poliisit

onhan se ihme ettei koskella saada kuriin muutamaa mopo terroristia. etenki sitä isoäänistä skootteria jolla joku kusipää kaahaa .aloitetaan illalla 21.00 rallin ajo pakoputket on vedetty tyhjäksi, että ääntä on tätä jatkuu 2 tuntia lähes taukoamatta. poliisia ie näy missään jos maijja jossain vilahtaa mopot hukkuu välittömästi. ja pikku vinkki poliisille, kun ajatte mopoa tutkaan se ei kuljekkaan enää liian kovaa. viekääpä mopo tarkenpaan syyniin kyllä sietä löytyy katkaisin mistä saadaan rajoitin päälle ettei kulje. ehkä jostain istuimen alta
141069
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

ei kai ne kerkiä, kun rikosilmoituksen teosta meni 2kk ennenkuin alkoivat kyselemään ilmoituksen asianomaiselta että aletaanko tutkimaan...

tämmöisissä mopo jutuissa menee ensi kesään kun alkavat kyttäämään toden teolla, silloin kaveri on jo vaihtanut mopon väriä ja jne...

Äänestä

missä poliisit, jotka ajavat mopo poikien perässä? no ne on täällä meijän suunnalla, n. 70km päässä..

mutta missä on ne poliisit, jotka puhalluttaisivat autoilijat?
täällä rattijuopot ajavat ihan miten lystäävät ja missä kunnossa lystäävät, kukaan ei tule edes soitosta..kylä rattijuopoilla on vain tosi lystiä kun kertoilevat ajanneensa vastaan tulevan auton sivupeilin irti.. hah hah haa!! VOIHAN VENÄJÄ!!

tällä kylällä on 3-4 mopo poikaa, jota poliisit jahtaavat ihan ajojahtina.. ottakaa te ne poliisit sinne niin me voitaisiin ottaa ne poliisit, jotka pitävät puhallusratsioita

Äänestä
  • Toissa iltana pyöri 2 moottoripyörä poliisi koskella, ei näkynyt eikä kuulunut yhtään nopon ääntä, mihin olivat hävinneet. Olisko kännyt soineet kavereille useimmin tänne moottori pyörä poliiseja. Siitä poliiseille kiitos.

    Äänestä

lauantaina ajeli 2 mustaa maijaa ympäri jämsänkoskea, ei näkynyt silloinkaa mopopoikia missää :)

Äänestä

turpa kiii ja keittiöönn

Äänestä

kaikki ostaa kunnon rossipyörät ja ajaa niillä ympäri kylää ympäri vuorokauden ja kaikki ajaa poliisia karkuun vaan kylän alueella :) kyllä jämsänkoskelaiset tykkää (; ei mitkään paskat skootterit oo mistään kotosin.

Äänestä

Mulla ainaki ottaa päähän tommoset! esim. vesitornin metsässä nuoret hurjapäät ajelevat päivittäin todella kovalla nopeudella häiriten muita ihmisiä. yms. honda merkkisellä ja jollain keltaisella motocross pyörällä. en vastusta crossaamista milläin tavoin, hieno harrastushan se on, mutta vähän voisi hidastaa vauhtia. kyseessä varmasti joitain todella taitavia motocross harrastelijoita.

Äänestä

Koivutiellä ajetaan edestakaisin joskus kolmekin rinnakkain!!!!!!!!!!!!

Äänestä

Voiko siellä, missä loisii jäteksivä loisnuoriso, olla mitään muuta kuin vapaa jätesaastepenikkaongelma? Vastaus: EI VOI.

Äänestä

Onko kukaan muu häiriintynyt virtasalmella/toijalassa ajeleviin mopopoikiin!
Tai ei sieltä ole varmaan kuin yksi musta pikkumopo mikä menee lain sallimaa nopeutta ,mutta yksi harmaa pikkumopo jossa lukee suzuki menee ainakin tuplasti lain salliman nopeuden.Äänetkin on todella kovat ja välillä ajaa yöllä toijalan mattolaiturilta päin asuinalueen läpi niin että kaikki herää.Mukanan on ollut myös oranssi vähän isompi mopo ja vihreä krossi pyörä. Talvella ei niin paljoa ajele, mutta kesällä ajoivat joka päivä melkein

Äänestä
  • Ne taitaa olla niitä pyöräkauppiaan poikia... ne ajelet miten sattuu ja jäävät vielä auton alle. silloin syyttävä sormi osoittaa poikia ihan itse.

    Äänestä

  • kyllästynyt naapuri kirjoitti:

    Ne taitaa olla niitä pyöräkauppiaan poikia... ne ajelet miten sattuu ja jäävät vielä auton alle. silloin syyttävä sormi osoittaa poikia ihan itse.

    Taas oikein fiksuja tekstejä mm kyllästynyt naapuri mee inisee niiden vanhemmille jos jotain naukumista.Ja sit kaikki jotka valittavat koskella ajosta ni rakentakaa meille joku paikka missä voidaan kruisailla.

    Äänestä

:DDDDDDDDDD asdasdasdasdadsdadas ^ "rakentakaa meille joku paikka missä voidaan kruisailla" Joo-o, saisko olla vähän vielä bensamassii kaupanpäälle? Kaikki vaan valmiiks äitin pikku palleroille, ettei niille tuu traumoja. :DDDD
Vaan toisaalta...ei ollenkaan huono idea kasata kaikki mopopellet samaan paikkaan, mis ne vois ihan rauhassa ajella toistensa päältä. Luonnollista poistumaa, nääs.

Äänestä

Ihan sama aamuyön jauhanta on Seppolassakin.Sinisenä savusta koko kulma kun mammanpienet pärtsää,rassukat,ei muuta voi sanoa.

Mutta silti ihmettelen kanssa et missä poliisit,kyllä nuo vois lenkin ajaa sivukaduillakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pian kuononpäälle kirjoitti:

onhan se ihme ettei koskella saada kuriin muutamaa mopo terroristia. etenki sitä isoäänistä skootteria jolla joku kusipää kaahaa .aloitetaan illalla 21.00 rallin ajo pakoputket on vedetty tyhjäksi, että ääntä on tätä jatkuu 2 tuntia lähes taukoamatta. poliisia ie näy missään jos maijja jossain vilahtaa mopot hukkuu välittömästi. ja pikku vinkki poliisille, kun ajatte mopoa tutkaan se ei kuljekkaan enää liian kovaa. viekääpä mopo tarkenpaan syyniin kyllä sietä löytyy katkaisin mistä saadaan rajoitin päälle ettei kulje. ehkä jostain istuimen alta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu