Yhä useampi on innostunut valkaisemaan peräaukkonsa. Cosmopolitan-lehden mukaan kylpylät ja kauneushoitolat markkinoivat palvelua, jossa peräaukon alueelle levitetään valkaisevaa happoa.
Aine poistaa mahdolliset läiskät, tahrat sekä tummentumat ja jättää takamuksen puhtoisen väriseksi. Lehden mukaan noin kahdenkymmenen minuutin mittainen toimenpide maksaa 100-150 dollaria. Lisäksi asiakkaat voivat ostaa mukaansa valkaisevaa voidetta tai geeliä, jolla valkaisua voi jatkaa kotona.
Toimenpiteen voi joutua uusimaan, jos ihon väri on tummempi. Los Angelesissä sijaitsevasta kauneushoitolasta kerrottiin, että sitkeimmissä tapauksissa valkaisu joudutaan toistamaan kahdesti viikossa jopa kahdeksan viikon ajan. Peräaukon lisäksi hoitoloissa tehtiin valkaisuja myös vaginan alueelle.
http://www.iltalehti.fi/kauneuskirurgia/2011071314054275_kf.shtml
TÄRKEÄ TIEDOTUS MORSIAMILLE: VALKAISKAA PERÄAUKKONNE!
2
217
Vastaukset
- tärkeä asia!
Sellaista olen kuullut puhuttavan, että uusien määräysten mukaan nainen ei nykyään enää pääse naimisiin, jos ei valkaise peräaukkoaan.
Kuulutuksia haettaessa morsian opastetaan paikalliseen terveyskeskukseen, jossa lääkäri tekee tarkastuksen: onko peräaukko valkaistu vai ei.
Mikäli morsiamen kohdalla toteutuu jälkimmäinen vaihtoehto, hänelle kirjoitetaan lähete kyseiseen toimenpiteeseen.
Parasta siis, että jokainen morsian hoitaa tämän tärkeän asian etukäteen, muuten eivät hääkellot soi. - Uskomatonta!
Juu ja minä luin ihan oikeasta asiallisesta lehdestä että toimenpide on kivulias ja suurimman osan kohdalla peräaukko vaalenee aivan liikaa ja onkin sitten vieläkin hirveämmän näköinen. Ja mitäs väliä sillä on minkä värinen perä on kun itse sitä et näe eikä luultavasti moni muukaan tule näkemään!
En ole kyllä kuullut vielä että morsian häissään vilauttaa kaikille peräaukkoaan hyväksynnän merkiksi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 551206
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.911189Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.171040- 17888
Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet45793Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne112778Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n64732- 12707
- 38619
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..72603