Miten pitkään teillä kesti sen opettelemisessa?
Kytkimen opettelu
15
163
Vastaukset
- sdfg4
Varttitunti.
- näin on
Sama kuin edellisellä. Kytkimen käyttö on ihan helppo juttu.
- rikkeli
1.7 sekuntia
- LOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
Raakana sisään ja menoks.
- habara
Sen osaa täydellisesti kun reenaa vähä aikaa, loppujen lopuks nauraa ittelleen miten vitussa ei oo osannu käyttää ktykintä joskus
- jvn xjbdivsz
Jos ei kytkimen käyttöä opi niin ei vaihteisto kovin kauan kestä.
Tosin kaverin -93 pv on semmonen ihme vekotin että ei tarvii käyttää ees kytkintä kun vaan vaihtaa vaihteen. "Vähän vaan nytkähtää mutta toimii".
Joo eli itelläni meni päivä.- atgagaybhaha
Kai se sun kaveris on sitten kuluttanut kytkimen ihan finaaliin noilla kikkailuillaan. Lyöny raakana sisään tai muuten vaan luistattanu kytkimen ihan loppuun.
- mielipiteeni näin
atgagaybhaha kirjoitti:
Kai se sun kaveris on sitten kuluttanut kytkimen ihan finaaliin noilla kikkailuillaan. Lyöny raakana sisään tai muuten vaan luistattanu kytkimen ihan loppuun.
Mielestäni vaihdetta voi vaihtaa ylöspäin ilman kytkimen käyttöä, mutta alaspäin vaihtaessa kytkintä tulisi aina käyttää.
- mielipiteeni näin
mielipiteeni näin kirjoitti:
Mielestäni vaihdetta voi vaihtaa ylöspäin ilman kytkimen käyttöä, mutta alaspäin vaihtaessa kytkintä tulisi aina käyttää.
Ja liikkeelle lähtiessä tietysti kannatta aina käyttää.
- sdfgg34v
mielipiteeni näin kirjoitti:
Mielestäni vaihdetta voi vaihtaa ylöspäin ilman kytkimen käyttöä, mutta alaspäin vaihtaessa kytkintä tulisi aina käyttää.
Kuka idiootti vaihtaa vaihdetta ylöspäin ilman kytkintä? ei se ole ollenkaan vaikeata, joten miksi rikkoa vaihteisto?
- (*_*)
mua aluks pelotti et möhlin kytkimen kaa ku esim mopo vaik sammuis liikennevaloihin mut ei oo viel kertaakaa niin käyny :P eikä tuu niin käymääkää. kytkin on ihan peruskauraa.
- poikaaaaa
en stressanu asiaa. vittu kytkin pohjaan ja vaihe silmään ja menoks on vitun helppo homma
- heppuli69
mut mitäs sitte ku lähtee ajamaan nii laittaa 1 vaihtee silmää,sitte 2, sitte 3 ja sitten 4 nii pitääkö sillä 4 vaihteella ajaa koko loppumatka vai pitääkö esim liikennevaloissa ns.nollata vaihteet eli mennä takaisin ykkös vaihteeseen? kysyn vaan ku aion ensvuonna ostaa mopon nii enkä oo ikinä ennen käyttänyt vaihteita.. :)
- näin teet
Jos joudut liikennevaloihin pysähtymään, niin joudut laskemaan vaihteen ykköselle, muuten liikkeelle lähteminen tulee olemaan hankalaa, kakkosvaihteella voi vielä onnistua liikkeellelähtö jotenkuten, mutta varmuuden vuoksi laittaisin ykkösvaihteelle, ei ole kiva jos sammuu mopo liikennevaloissa.
Ja saa niitä vaihteita muutenkin vaihtaa, esim. jos haluaa alkaa ajamaan hitaampaa vauhtia.
- sdfsdfgdfshsfj
luisuta kytkintä niin ei varmana sammu valoihin. mutta joo, ei sen opetteluun mee kauaa. Jos joku ostaa skootterin vain sen takia että ei vaihteita tarvi vaihtaa niin mä nauran.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h583611- 413486
Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062801Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv462536Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.541973Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151629- 321493
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p211409Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1061307- 1801251