inglessiii

Tiedän kyllä ettei Ingles ole mikään kulttuurin kehto, mutta sopivien maakuntalentojen sekä ajankohdan vuoksi varasin sinne lennot. Kerropa kuitenkin , jos sieltä löytyisi jotain katseltavaa. Tosin auringonotto ja yleinen hengailukin riittää viikon ajaksi. Olen tyytyväinen niihin, mutta jotain pientä ekstraa kaipaisin päivälle tai parille.
6234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Vecindarion kylässä, noin puolessa välissä lentokenttää ja Inglesiä, on Atlantico-ostoskeskus. Paljon kivoja liikkeitä, ilman turistikrääsää. Maspalomasissa on Palmitos Park-eläinpuisto, mahtavia papukaija- ja lintunäytöksiä sekä nykyisin myös delfinaario. Aqualand-vesipuisto myös Maspalomasissa. Maspalomasissa on myös Holiday World- pieni huvipuisto ja keilahalli, avoinna iltaisin. San Fernandossa on joka keskiviikko ja lauantai markkinat. Siinä noita, missä itse olemme käyneet. :)

Äänestä

yllättävän paljon näkee käsikädessä kulkevia miehiä...siinä sitä kulttuuria...

Äänestä

Kysytäämpä vaikka tämän ketjun kautta, kun tuo uuden aiheen luominen ei näytä toimivan.. Eli tilailin omatoimimatkat Inglesiin ja tarvitisin vähän siirtymis vinkkejä perheellemme lentokentältä - Inglesiin.. Ilmeisesti matkaa on n.50kilometriä joten taksi varmaan sen 40euroa ainakin veloittaa?. Busseja olen kanssa koittanut katsella http://www.globalsu.net sivustolta, mutta en ole varma miten nuo itse Inglesiin menisi helpoiten. Ilmeisesti Maspalomasiin pääsisi kentältä ja sieltä sitten vaikka taksilla. Tälläinen comboko olisi helpoin hintaansa nähden?

Äänestä
  • No jos katsoo tuota reititystä ja nousee siihen 66 numeroiseen kentällä, ei voi erehtyä, paitsi jos ei osaa jäädä pois jossain kohtaa Playa del Inglesiä! Aikataulut löytyy tuolta linkistä myös. Ja usein niitä kulkee, paitsi yömyöhällä. Kartasta voi katsoa hotellinsa katuosoitteen ja kartan saa vaikka netistä tulostettua haluamansa kokoisena. Onnea vaan hakuammuntaan!

    Äänestä

Saarikierroskin on kiva

Äänestä

Mistä saarikierrokselle ja mihin, minkälainen?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kulttuurin kehto kirjoitti:

Tiedän kyllä ettei Ingles ole mikään kulttuurin kehto, mutta sopivien maakuntalentojen sekä ajankohdan vuoksi varasin sinne lennot. Kerropa kuitenkin , jos sieltä löytyisi jotain katseltavaa. Tosin auringonotto ja yleinen hengailukin riittää viikon ajaksi. Olen tyytyväinen niihin, mutta jotain pientä ekstraa kaipaisin päivälle tai parille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu