(Yritän käyttää mahd. paljon sivistys sanoja)
Kerron tässä omasta näkökulmastani nykyistä tilannetta ja omia käsityksiä ja tahtoisin, että korjaisitte niitä sillä seurustelen ensimmäistä kertaa enkä ole kovin kokenut. Olemme molemmat 18vuotta ja molemmat neitsyitä.
Olen seurustellut tyttöystäväni kannsa kohta miltein 6kuukautta, emmekä ole tehneet juurikaan mitään fyysistä lähestymistä kuten seksiä ym. Eikä siihen mielestäni ole kiire. mutta haluaisin kysyä tytöiltä näin yleistä mielipidettä muutamasta asiasta (8
Olemme muutaman kerran harrastaneet "sormitusta" ym, vaikka olen usein aloittanut hieromaan häntä kädellänin ja vähitellen siirtynyt selänkautta takapuoleen ja ja sieltä pikkuhiljaa jos näen kipinää niin sitten siirryn vaginaan. Toinen on ollut että hellin hänen mahaa ja jos huomaan kipinää niin alemmaks. Mutta yleensä en ole huomannut kipinää, mikä käsitykseni mukaan olisi seuraavaa:
"Kipinää" minulle tarkoittaa sitä, että aloitteeni tehtyä tyttöystäväni laittaisi kädet mahalleni, boxereiden reunalle tai alkaa suutelemaan tai tulisi muuten vastaan.
Kuinka usein tytöt yleensäottaen haluatte fyysistä käheisyyttä? Mikä olis ihanteellisin tapa lähestyä? Mitä pojan pitää tehdä, että tiedätte mitä poika haluaa ja miten vastaatte siihen mikäli haluatte samaa tai mikäli ette halua?
Tytyöille muutama kysymys
4
148
Vastaukset
- kkkkkkkkkko
kannattaa ehä puhua tyttösi kanssa asiasta. en oikee tajunnu mitä hait takaa tällä kysymyksellä, mut eiköhän se yleisesti jos joku alkaa sormittaa ni en laita vastaa jos haluan edetä siitä yhdyntää, joka ei kyllä ole pakollista. mutta jos tyttö ei haluaisi edetä pidemmälle, luulisi että tulisi jonkunlainen stoppi tai huomaisit että hän on kiusaantunut.?
ite ainaki lähestyn sillä et suudellaan ja alkaa suutelemaan sillee kiihkeemmin ja hieron käsillä esim. pojan hiuksia (mitä useat pojat vihaavat? mutta teen sitä silti. :D ) ja mahaa tai selkää paidan alta.
jos en halua tehdä jtn tai ahdistaa pojan eteneminen niin otan esim. hänen kätensä pois tai siirryn kauemmaksi, kyllä sen huomaa kun toinen on ahdistunut. - kysymysmerkkii
Hei kuule, ei ole mitään tiettyjä liikkeitä millä tytöt osoittaisivat että nyt haluan seksiä. Ainut vaihtoehto ei siis ole että hän laittaa kätensä boksereillesi tai muuten.
Mutta 6kk on pitkä aika, ja olet ollut kärsivällinen. Tyttönä neuvoisin että jatkat tästä kiusoittelemalla tyttöystävääsi kun pääsette siihen oikeaan fiilikseen. Eli teet hänen olonsa mahdollisimman mukavaksi ja etenet mahdollisimman lähelle yhdyntää, mutta sitten lopetat ja teet jotain ihan muuta. Pian tyttöystäväsi ei voi vastustaa sinua ja tekee itse aloitteen. Näin hän huomaa myös, että voi luottaa sinuun. Mutta jos yrityksistä huolimatta mitään ei ala tapahtumaan, niin kysy suoraan ja hienovaraisesti että missä mennään ja mitä hän odottaa.
näin siis tytön mielipiteenä. - dadgas
ylempi antoi hyviä neuvoja jos ei muuta niin puhu suoraan:)
- näinonasianlaita:D
Ainahan sellainen läheisyys kelpaa :) Luulen että jos tyttö on ujo niin ei uskalla koskea sinuun välttämättä tai edes boxerirajalle laittaa kättä.. Mun poikakaveri on 4v minuu vanhempi ja oli aika vaikeeta aluks kertoa sille / näyttää mistä tykkää, varsinkaan kun en ollut aiemmin seurustellut kenenkään kanssa.. Jos et ota tyttöystävästäs selvää että haluaako hierontaa vai ei niin kysy rohkeesti, kaikestahan pitää pystyä puhumaan jos seurustelee.. ainakin mun mielestä :) Ja rohkase sitä typykkää! Jos se rakastaa sinuu ni kyl se haluu et tuotat sille nautintoa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27517546Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245645- 1212631
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172135Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361788Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111040- 59970
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45933Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32931