Tallinnan taksihinnat tänään?

Viimeksi olen käynyt tallinnanssa ennen eurojen tuloa.
Onkos jollain tietoa mitä taksimatkat maksaa euroaikana, ja mikä firma on hinta/laatusuhteeltaan paras?

Entäpä onkos jotain uutta ja ihmeellistä mitä pitäisi Tallinnan kesässä kokea?
3223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

http://www.taksod.net/index.php
Tuolta löytyy suurin osa taksifirmoista ja tiedot niiden hinnoista. Itse käytän yleensä Intertaksoa, on mielestäni luotettava ja kohtuuhintainen.

opin myös virolaiselta ystävältäni tärkeän neuvon: Älä koskaan kysy matkan hintaa etukäteen tai maksat varmasti enemmän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juntunen J kirjoitti:

Viimeksi olen käynyt tallinnanssa ennen eurojen tuloa.
Onkos jollain tietoa mitä taksimatkat maksaa euroaikana, ja mikä firma on hinta/laatusuhteeltaan paras?

Entäpä onkos jotain uutta ja ihmeellistä mitä pitäisi Tallinnan kesässä kokea?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu