Rotaryt

rötöstelijät

Onko rotareitten toiminnassa minkäänlaisia eettisiä sääntöjä tai yleensäkään
minkäänlaista tasoa, kun puheenjohtajaa valitaan. Onko niin, että hommaan kelpaa varapresidentti automaattisesti.

Jos vaikka tulokas on konkurssiyhtiön hallituksessa jolle on tulossa syytteet
velallisen epärehellisyydestä, yhtiön varojen hukkaamisesta, kirjanpidon laiminlyönnistä, kirjanpitorikokseta yleensä tai verorikoksesta yleensäTai jotain vastaavaa, joka ei kuulu kunniallisen ihmisen persoonaan.


Rivijäseneksihän pääsee automaattisesti jos muutama jäsen suosittaa ja porukasta kukaan ei vastusta. Siis ilman mitään meriittejä, kunhan vaan
haluaa kuulua rotareihin.

1

308

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rotari tallasi

      Itse olen rotarin alainen ja olen hänen kiusattunsa työpaikalla. Luin juuri rotarien periaatteita ja ihmettelen, kuinka pomoni pystyy samanaikaisesti rotaroimaan ja kohtelemaan minua niin kuin hän tekee. Olen ihan vereslihalla seurannut Rädyn kiusaamisjuttua ja olen tässä vaiheessa tosi helpottunut, että edes siellä kiusaaja joutuu edesvastuuseen teoistaan. Itse olen epätoivoisesti saada oikeutta itselleni, mutta tunnen olevani kuin maan matonen, joka vaan tallataan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      167
      2614
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      94
      2448
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      76
      2066
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      138
      1962
    5. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      110
      1848
    6. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      105
      1587
    7. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1574
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      47
      1488
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      81
      1224
    10. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1221
    Aihe