Tässä oli oiva esimerkki taasen siitä mitä netti saa aikaan.Minun mielestä kaikki nämä koulu ammuskelut ja nyt tämä Norjan tapaus johtuu tästä netistä tämä suoltaa niin paljon mahdollisuuksia toteuttaa moiset teot ja täällä netissä kannustetaan ja kehitetään pelit moista tekoa varten. Mun nuoruudessa lehti tuli aamulla ja uutiset illalla ja commodorea pelattiin ei muuta nyt jos haluu niin netistä saa ihan kaikkea pommeja huoria huumeita poliisin uniformuja väärennettyjä henkkareita ihan mitä vaan et voi leikkiä pyssy sankaria. Mun kanta on se että joskus viinan takia tuli kieltolaki kun se karkasi käsistä niin nyt olis korkea aika ottaa käyttöön netin kieltolaki netti on aivan liian vaarallinen ja ajaa meidät tuhoon jos joskus puhuttiin että robotit tuhoo yhteiskunnan niin tuhoaa ja parasta aikaa me olemme ne robotit ja tää netti tekee meistä semmoset meistä ne on ottanu meidät jo haltuun.
Netti tappaa
4
<50
Vastaukset
- Janne78.
Siinä puhui mies, jonka kanssa olen samaa mieltä!
Tällainen tämä nykypullamössösukupolvi vaan on, eikä varmaan tule muuksi muuttumaankaan!- Janne78.
Netti on mennyt liian pitkälle.
Netti toimisi paljon paremmin ihan muunlaisena paikkana, kuin vapaiden ajatusten ja kaikenlaisen paskan sekamelskana. Kaikista pahimpia ovat
keskustelufoorumit, mutta niitä on vaikea saada kuriin, ellei joku joskus keksi
siihen keinoa. Netti on kasvanut nyt niin suureksi, että se näkyy sen ulkopuolellakin sen vaikutukset varmasti jopa väkivaltaan asti.
Netti lietsoo liikaa kiellettyä hedelmää.... tämä on kerrassaan aivan uskomatonta... kun miettii mitä 80-90 luvun puoleen vielä oli. Nyt voivat ala-ikäisetkin selata ties mitä leffoja kotikoneiltaan, selata kuvia, lukea tietoa mitä ei pitäisi lukea jne.
Tiedättekö miten keskustelufoorumien erinäiset mielipiteet vaikuttavat ihmisiin? Ne lietsovat raakaa vihaa joka patoutuessaan myös myöhemmin
purkautuu. Tämä ilmiö on jo esillä.
Nettiä pitäisi kyllä rajoittaa. Se tulee olemaan monimutkainen vaativa tehtävä, mutta tällaisenaan se tekee ihan varmasti tuhoa ympärilleen.
Liika tieto ja asioiden liika helppous EI AINA JOHDA HYVÄÄN LOPPUTULOKSEEN! Kaikki on mennyt liian pitkälle!
Mielestäni internet toimisi loistavana kaupankäyntiväylänä valvotusti.
- Missä netti?
Netti tappaa. Netillä on kädet millä se väkertää pommeja ja ampuu immeisiä.
HALOO. Ajeatelkaa ennenkuin kirjoitatte tuollaista soopaa. Ihminen tappaa ei netti olkaa vain onnellisia että ne (me) "kahjot" roikutaan netissä eikä olla pahanteossa.
STT: Internet söi koiran Imatralla - tonitapanihakala
Hyvä paha netti!
Janne kiteytti asiat just niinku ne on! Itse olen syntynyt -78 ja kun vertaan omaa nuoruuttani tämän päivän teineihin niin se ero on valtava.Johonki se raja olis vedettävä Onhan se hankala juttu ja hankalemmaksi vain menee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h472973Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062751- 342745
Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv392476Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.511945Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151579- 321483
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1061287- 1791228
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.731070