Mies meni baariin ja tilasi itselleen kolme viskiä. Juuri kun mies oli kallistamassa ensimmäistä lasia huulilleen, paikalle ilmestyi kääpiö, joka paiskasi miehen lasit lattialle, huuteli törkeyksiä ja räki lattialle, ja katosi saman tien. Mies ei näyttänyt oleva tästä moksiskaan vaan tilasi uudet viskit mutta kääpiö ilmestyi taas ja toisti temppunsa. Kun mies tilasi jälleen kerran uudet paukut, baarimikko sanoi:
-Jos rahaa löytyy, saat vaikka talon kaikki viskit mutta minä haluaisin nyt tietää mistä oikein on kysymys. Mies vastasi:
-Lampun henki antoi minulle kolme toivomusta. Ensin toivoin kiihkeää naista, joka odottelisi minua kotona lanteet savuten. Toinen toiveeni oli kasapäin rahaa. Kolmanneksi keksin sitten pahaksi onnekseni toivoa itselleni viiskytsenttistä mulkkua.
Kolme toivomusta
2
435
Vastaukset
- JK
VAI NIIN KÄVI
- Juha822222
50senttinen pippeli/ Kyrpä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1872738- 1642549
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182257Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612084Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31749"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591454Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2051450Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2271193Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää961158Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3701083