Tytöt ja mopot

mopoilijatyttö

Mitä mieltä pojat ovat tytöistä jotka ajavat mopoilla? Itse olen tyttö ja kaverini sanovat että eivät missään nimessä ajaisi mopolla koska mopot ovat poikia varten ja rumia! Itselläni on Yamaha DT 50-R -11 ja pidän enemmän mopoista kuin skoottereista. Olen ehkä sitten joku poikatyttö ,ainakin kavereideni mielestä koska tykkään autoista ja mopoista ja ajelen mönkijällä (Honda,420-kuutioinen 4x4)ympäri metsiä ja pellolla ja se on omasta mielestäni parasta puuhaa vapaa-ajalla! :) Ainakin omasta mielestäni tytötkin voivat ajaa mopoilla eivätkä vain pojat! :)

12

1638

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dfg5

      Kyllä multa ainakin heruu respectiä tytöille, jotka ajavat mopolla eivätkä sillä iän ikuisella skoballa, joka on joka tytöllä..

    • No

      Totta kai, hieno homma et ees jotkut tytöt ajaa mopolla ja vielä parempi ketkä hankkii sitten piikin ja isomman

    • mopotyttö2

      Samaa mieltä itelläni Rieju :)) (ja olen tyttö)

    • PedoJarmo69

      Tytöille enemmän mopoja, kaikilla skootteri joten isot rispektit jos muija ajelee mopoo. On törmänny sellasiin tapauksiin jossa tytöllä mopo mutta ei yhtään reeniä vaan heti liikenteeseen, EI. Kauheeta katseltavaa

    • jatkasamaanmalliin

      Ja muija mopon päällä on kaunista katseltavaa! Ei sitä skoottereiden hurinaa jaksa kuunnella!

    • aapee.

      Sama se on kumpi ajaa kunhan ajelee liikennesääntöjen mukaan. Ei esim. liian läheltä jalankulkijan ohituksia yhdistetyllä jalankulku-pyörätiellä jossa mopoilu sallittua. Ja kannattaa ajotiellä ajaessa noudatta liikennesääntöjä, välillä autolla liikkuessa näkee joidenkin mopoilijoiden ajavan omien ihmesääntöjensä mukaisesti.

      Toiset huomioonottaen, ettei tartte sellaisia värityksiä tehdä jotta ääni ajettaessa samantapainen kuin pakoputkivikaisella autolla.

      Sellaista edestakaisin ajoa toisten ikkunoiden alla kannattaa välttää. Kyllä ihan varmasti löytyy muitakin reittejä ajaa mopolla kuin jonkun ikkunoiden alla.

    • yamaha dt

      mikäs siinä, mullakin on yamaha DT 50X ja olen siis tyttö :)

    • skootteri+räjähdys=)

      skootterit ovat lehtipuhaltimia ja jostain syystä skootteritytöt ovat ärsyttävä näky ;) en tiedä mistä lie johtuu. mutta olet joka tapauksessa tehnyt hyvä päätöksen ostaessasi vaihteellisen mopon . on sitten helponpi käyttää esim autoakin , onhan auto tietysti eri asia kuin mopo mutta toimii samalla periaatteella.

    • dt on paskavehje

      muuten hyvä mut dt on perseestä

    • skh

      Inhoan yleistystä, että skootteri on se tyttöjen kone. Olen tyttö enkä mitään skootteria kaipaa, mulle mopo!

    • Make11v

      Naisten kuuluisi pysyä keittiön ja makuuhuoneen välillä. Ei enemmän kui 10m kaupasta (kävellen) tai kodista.

      Mene nyt vittu sinne keittiöön, opetteleman tekemään JUUSTOLEIPIÄ

      ps. tunturi on cool :3

      SKootterit homoille, uudet mopot anaalista.

      MIKSI LUET TÄTÄ, KEITTIÖÖN SIITTÄmään!!

    • jeeps8

      Äiti ajo aikanaan papiskalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      72
      1892
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      97
      1643
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      141
      1151
    4. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      678
    5. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      198
      642
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      6
      626
    7. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      185
      535
    8. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      51
      500
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      46
      488
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      452
    Aihe