Mitä mieltä pojat ovat tytöistä jotka ajavat mopoilla? Itse olen tyttö ja kaverini sanovat että eivät missään nimessä ajaisi mopolla koska mopot ovat poikia varten ja rumia! Itselläni on Yamaha DT 50-R -11 ja pidän enemmän mopoista kuin skoottereista. Olen ehkä sitten joku poikatyttö ,ainakin kavereideni mielestä koska tykkään autoista ja mopoista ja ajelen mönkijällä (Honda,420-kuutioinen 4x4)ympäri metsiä ja pellolla ja se on omasta mielestäni parasta puuhaa vapaa-ajalla! :) Ainakin omasta mielestäni tytötkin voivat ajaa mopoilla eivätkä vain pojat! :)
Tytöt ja mopot
mopoilijatyttö
121660
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kyllä multa ainakin heruu respectiä tytöille, jotka ajavat mopolla eivätkä sillä iän ikuisella skoballa, joka on joka tytöllä..
Totta kai, hieno homma et ees jotkut tytöt ajaa mopolla ja vielä parempi ketkä hankkii sitten piikin ja isomman
Samaa mieltä itelläni Rieju :)) (ja olen tyttö)
Tytöille enemmän mopoja, kaikilla skootteri joten isot rispektit jos muija ajelee mopoo. On törmänny sellasiin tapauksiin jossa tytöllä mopo mutta ei yhtään reeniä vaan heti liikenteeseen, EI. Kauheeta katseltavaa
Ja muija mopon päällä on kaunista katseltavaa! Ei sitä skoottereiden hurinaa jaksa kuunnella!
Sama se on kumpi ajaa kunhan ajelee liikennesääntöjen mukaan. Ei esim. liian läheltä jalankulkijan ohituksia yhdistetyllä jalankulku-pyörätiellä jossa mopoilu sallittua. Ja kannattaa ajotiellä ajaessa noudatta liikennesääntöjä, välillä autolla liikkuessa näkee joidenkin mopoilijoiden ajavan omien ihmesääntöjensä mukaisesti.
Toiset huomioonottaen, ettei tartte sellaisia värityksiä tehdä jotta ääni ajettaessa samantapainen kuin pakoputkivikaisella autolla.
Sellaista edestakaisin ajoa toisten ikkunoiden alla kannattaa välttää. Kyllä ihan varmasti löytyy muitakin reittejä ajaa mopolla kuin jonkun ikkunoiden alla.
mikäs siinä, mullakin on yamaha DT 50X ja olen siis tyttö :)
skootterit ovat lehtipuhaltimia ja jostain syystä skootteritytöt ovat ärsyttävä näky ;) en tiedä mistä lie johtuu. mutta olet joka tapauksessa tehnyt hyvä päätöksen ostaessasi vaihteellisen mopon . on sitten helponpi käyttää esim autoakin , onhan auto tietysti eri asia kuin mopo mutta toimii samalla periaatteella.
muuten hyvä mut dt on perseestä
Inhoan yleistystä, että skootteri on se tyttöjen kone. Olen tyttö enkä mitään skootteria kaipaa, mulle mopo!
Naisten kuuluisi pysyä keittiön ja makuuhuoneen välillä. Ei enemmän kui 10m kaupasta (kävellen) tai kodista.
Mene nyt vittu sinne keittiöön, opetteleman tekemään JUUSTOLEIPIÄ
ps. tunturi on cool :3
SKootterit homoille, uudet mopot anaalista.
MIKSI LUET TÄTÄ, KEITTIÖÖN SIITTÄmään!!
Äiti ajo aikanaan papiskalla.