pysykää niissä puistoissa, yleiset paikat ja kotipihat ei ole sopivia. se laudan kalkutus ja vitun hokeminen on rasittavaa kuunneltavaa.
skeittarit
läppähousut
7111
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
muutenkin hölmön näköistä hommaa, menisivät vaikka vanhuksia auttamaan vaipan vaihdossa nämä nykynuoret, niin oppisivat samalla työelämän aakkoset.
Viisainta olisi vaihtaa nuorison vaipat itelleen kun näyttää olevan sen verran eritettä niissä, että housutkin roikkuu perseen alapuolella.
Mene töihin niin ei tarvitse päivät pitkä kuunnella nuorten leikkejä koululaisten kesälomalla. Jos on vapaa-aikaa eikä kotona ole töitä niin miksi vietät aikasi neljän seinän sisällä? Toiset jopa maksavat vapaa-ajasta.
Eipä se aina rajoitu päivään vaan jatkuu iltamyöhään. Menisivät itse töihin , vaan eipä tuollaisia lippavinoja kukaan mihinkään ota.
Eihän tässä sitten mitään valitettavaa ole. Kahden työttömän mielipiteet kumoavat toisensa merkityksettömänä. Maksetun loman häiritseminen on eri asia.
Tämä oli provosointi vastaukseksi provosointiin
pesäpallo vs. skeitti= nuoruuden hukkaaminen