Moi
Mitenkäs subsonic lapua/sako toimii n.24" piipussa, rihlannousu 1-10. AU äänenvaimennin päässä, kivääri .308.
24" on kokonaispituus äänenvaimentimen kanssa.
Voiko harrastaa kyseisellä panoksella linnustusta, vai riittääkö osumaenerkia, kun nuo lähtönopeudet on aika matalat normaaleihin paukkuihin verrattuna?
Subsonic
Subsonic .308
1
271
Vastaukset
- Kokeillen varmuus
Kokeilemalla varmimmin selviää...
Mutta veikkaisin että toimii kohtuullisesti hidas paukku noin tiheässäkin rihlassa.
Osumassa energiaa riittää niin pitkälle kuin osut kohtalaisella varmuudella.
Kuitenkin lentorata on melko kaareva, joten matkan arviointi on syytä olla melko tarkka yli sadalle metrille ammuttaessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2171582- 1861571
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441164Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad46858- 14730
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30721Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21720- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20656Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617