Heipsan kaikille!
Etsiskelen nyt kämppistä Tampereelle, kun ei tuo yksiössä kalliilla vuokralla asuminen innostais... Alotan yliopistolla varhaiskasvatuksen opinnot ja olen 19-vuotias uusiin ihmisiin nopeasti sopeutuva tyttö. Tykkään lenkkeillä ja lukea. Kimpassa asuminen on jo tuttua hommaa lukioajoilta.
Jos siis kiinnostaa asua ensi vuosi halvemmalla, niin kerroppa toki itsestäs lisää :)
Kämppis hakusessa Tampereelle
4
239
Vastaukset
- opiskelijaa:))
Miten paljon olisit valmis asunnosta maksamaan:)? Itse haluaisin asua mahdollisimman halvalla oman elämäntilanteeni vuoksi.
Moikka!
Oon 18-vuotias tyttö, Tampereelta. Etin itekkin kämppistä. Tykkään lenkkeillä ja pyöräillä. Opiskelen sosiaali ja terveysalaa ja tuun toimeen kaikkien ihmisten kanssa. Oon tottunu asumaan kimpassa jonkun kanssa. Kuinka paljon pystyisit maksamaan vuokraa? Mulla sellane max. 350e/kk. Mulla on koira joka muuttaisi mukana jos se sulle sopisi. Mutta mikään pakko ei ole, koira voi asua porukoillanikin.
-T- Kalustettu solu
Hei!
Olen juuri remontoimassa Kissanmaalla sijaitsevaa soluasuntoa, joka kalustetaan täysin. Huoneisiin tulee uudet huonekalut; kirjoituspöytä, sänky, TV-taso, TV, vaatekaappi, verhot, matto ym. Keittiössä on mm. jokaiselle oma jääkaappi, kodinhoitohuoneessa pesukone ja kuivausrumpu. Remontti valmistuu lokakuun loppuun mennessä, vuokra 330e.
Yst. terv.
Olli Harala
0400-622996 - www.kimppakämppä.fi
www.kimppakämppä.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271984
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001730Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571380Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?791375Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311038Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47936Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51933Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44892- 73866
- 109863