Pitäisikö Nelosen Pentti ilmoittaa?

ilmoitusta menemään?

Pitäisikö Nelosen Pentti ilmoittaa aidosti poliisille? Pentin blogin perusteella kaveri on fanaattinen oikeistolainen, jonka ideologia on se, että köyhiltä rahat pois loputkin ja köyhät kyykkyyn ja lyttyyn. Nimenomaan sitä samaa vihaa vasemmistoa kohtaan jota Breivik tunsi.

Olen huolissani vasemmistovastaisen vihan leviämisestä. Penttihän syyttää linux-käyttäjiä kommunisteiksi ja maanpettureiksi. LInux-käyttäjä edustaa tyypillisesti vasenta laitaa puoluekentällä.

Näen Nelosen Pentin aidosti potentiaalisesti vaarallisena vihakiihottajana ja vasemmistovihamielisenä fanaatikkona, jonka blogitekstien perusteella uhka pitäisi ottaa tosissaan.

F.e... miten se edes kirjoitetaan? on samalla lailla ääri oikealla oleva fanaatikko kuin Pentti, muttei sentään kirjoita yhtä vihamielistä tekstiä kuin Nelonen. En usko, että Kokoomuksen linja on sama kuin Pentti Nelosella.

Pitäisikö Nelosen Pentti ilmoittaa keskusrikospoliisille?

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei tarvitse

      Ei kylähylluja auta ruveta kumartelemaan. Ei Nelosella ole mitään vaikutusta terveen järjen käyttöön.

      Itse en ole äänestänyt vasemmistoa koskaan mutta en erikoisesti missään haukkunutkaan muualla kuin täällä Windowsin käyttämisestä joka perustuu puhtaasti kommunismin periaatteisiin.

    • 22

      Älkää nyt paljastako penttiä.
      Tää on niin hullu maa että se valitaan eduskuntaan jos sen nimi paljastuu.
      Ajatelkaa jos pentistä tehdään kulttuuriministeri. hrrrrrrr.

    • exergy

      Tee kuten haluat. Itselläni ei ole intressejä tuommoiseen vaikka tyypillä on kyllä kuulat sekaisin. Voi olla että kyseessä on jopa useampi henkilö.

      Minua ei kiinnosta, muut tehkööt mitä haluavat. En toki pistä pahaksi vaikka ilmoitus lähtisikin, ei haittaa minua.

      • kansalainen..

        Onkohan pentillä aseita ?
        pentin sivujen perusteella pentti on oikeistofanaatikko mikä on yhteiskunalle vaarallinen ja ennalta arvaamaton häirikkö,
        suojelupoliisin pitäisi tutkia asiaa.


    • Pertti Sinoli

      Ei. Pentti on nero!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      269
      17423
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      24
      5602
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      118
      2622
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      17
      2122
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1786
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1028
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      966
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      924
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      920
    Aihe