tytön iskeminen

Jos ajatellaan tälläinen tilanne Näet söpön tytön kaupassa miten lähestyisit häntä Menisitkö juttelemaan jos menisit juttelemaan mitä sanoisit?
13167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Tervehdi häntä ja kysy kuulumisia.

Äänestä

Mun mielest toimis kans jos tyttö näyttää eksyneeltä nii kertoo ett voi näyttää tien jollekkin hyllylle

Äänestä

Ihanaa, olin just kysymässä samaa mutta pojilta. Näin söpön pojan matkalla kauppaan ja hymyilin nätisti tälle. Poika hymyili takaisin, mutta kasvoilla näytti olevan kysyvä ja huvittunut ilme, ihan kuin hän olisi sanonut minulle että mikä nyt on niin hauskaa.

miten siis pojat, onko parempi esittää coolia ja kävellä vain ohi, vai hymyillä???

Äänestä
  • hymyile

    Äänestä

  • Jos vain kävelisit ohi, mistä poika voisi tietää että olet jollakin tavalla kiinnostunut?

    Äänestä

  • Jos hymyilet, poika luulee olevansa naurettava. Mene siis vain suoraan juttelemaan ja hymyile vasta sitten:D

    Äänestä

En menisi lähtentelemään häntä koska en voisi kuvitella eläväni parisuhteessa joka alkoi siten että minä tein aloitteen ja toisin sanoen minä olen siis se joka haluaa tyttöä enemmän kuin tyttö haluaa minua..

Tytön pitää haluta poikaa vähintään yhtä paljon, ei siitä suhteesta muuten pitemmän päälle mitään tule.

Eli vinkkinä: Yritä jotenkin saada tyttö puhumaan sinulle, mutta älä alennu itse tekemään aloitetta.

Äänestä
  • "Eli vinkkinä: Yritä jotenkin saada tyttö puhumaan sinulle, mutta älä alennu itse tekemään aloitetta. "

    Miten tää teoriass onnistuu?

    Äänestä

  • Siis poikanako olet sitä mieltä, että tyttöjen pitää tehdä aloite, muuten et ole mukana pelissä? vai mitä tarkoitit...?

    Äänestä

  • sisiliiiiiiiiia kirjoitti:

    Siis poikanako olet sitä mieltä, että tyttöjen pitää tehdä aloite, muuten et ole mukana pelissä? vai mitä tarkoitit...?

    En tarkottanu sitä
    Tarkotin että miten tytön saa puhumaan jotain mulle

    Äänestä

  • 780ul kirjoitti:

    En tarkottanu sitä
    Tarkotin että miten tytön saa puhumaan jotain mulle

    mahtaa sullakin tulla hyviä parisuhteita, jos ajattelet, että tytön pitää tehdä alote. kato terveellä järjellä tekee itse aloitteen jos on kiinnostunut, mä en ainakaan olis kovin mielissäni jos saisin tietää, että poika oikeen YRITTÄÄ saada mut tekemään aloitteen, kun hän taas ei vaivudu esittämään kiinnostusta.................

    Äänestä

rohkeasti kysymään numeroa :) ujona miehenä olisin aivan otettu ;)

Äänestä

Itse olen tyttö...
Otetaan esimerkiksi että tyttö on vaikka jossain hyllyjen välissä...Etsii jotain... Esim jotain maustetta:D
Sitten voit mennä siihen viereen myöskin ''etsimään'' jotain... Ja siihen väliin voi hyvin heittää että missäköhän se dskhjslgk juttu on... Ja sitten hymyä väliin ym.
Näin voisit toimia, itse en ainakaan katsoisi kieroon jos joku jätkä tulisi siihen viereen jutteleen/toteamaan jotakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


erh kirjoitti:

Jos ajatellaan tälläinen tilanne Näet söpön tytön kaupassa miten lähestyisit häntä Menisitkö juttelemaan jos menisit juttelemaan mitä sanoisit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu