Länteen

öövini

nyt päätettiin toteuttaa työkaverin kanssa pienimuotoinen usan keikka, eli los angelesista aloitellaan ja ajellaan vegasin kautti grand canyonille ja zionin kansallispuistoon, ja sieltä sitten reittiä x kohti san franciscoa. ei ole kuin 11. päivän reissu eli saapi ajella ihan reiluja siivuja kun ei ihan joka päivä ajateltu ajella. 6.8 lähdetään. kokemuksia ko. reitiltä?hyviä vinkkejä?

5

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Avuk Kiil

      Vinkki 1: Erisnimet kirjoitetaan ISOLLA.

      • Rattlesnake

        Kannattiko Edes Tuollaista Kommenttia Kirjoittaa.On Varmasti Netissä Muitakin Paikkoja Joissa Voi Vaan Perseillä.


    • Erse Perse

      Lause aloitetaan isolla, ei kaikkia sanoja.

    • 14

      Sen verran neuvoisin etta jattakaa suomalainen ajotyyli kotiin tai ruumiita tulee. Amerikkalaiset ovat yleensa erittain kohteliaita liikenteessa, annetaan kaverin tulla sivutielta vaikka lain mukaan ei ehka tarvitsisi.
      Jalankulkija ei katso oikealle eika vasemmalle kun astuu suojatielle niin varma han on siita etta liikenne pysahtyy.
      Ja aina kadenheilautus kiitokseksi kun on saanut itse menna ensin.

      • öövini

        Reissu tuli tehtyä ja maileja kertyi mukavat 3500 kahdeksassa päivässä, ei vaan olisi pitänyt lähteä kun alkoi jo poltteleen uusi reissu mielessä. Ongelmia ei ollut kuin rengasrikko, mutta sattui onneksi sivistyksen keskellä, ei muuta kuin soitto vuokraamoon ja kolmessa tunnissa tuli uusi kiesi alle( uusi rengas olisi varmaan ollut viisaampi vaihtoehto, mutta näin halusivat).


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      91
      2531
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1465
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      84
      1423
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      943
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      910
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      105
      804
    8. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      36
      800
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      783
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      716
    Aihe