Heitämpä nyt tällaisen ilmaan ja toivon, että joku osaisi kertoa mahdollisista omista kokemuksistaan. En hae apua vaikka jollain tavalla tämä ongelma ehkä onkin. Kaipaisin vain peilikuvaa itsestäni.
Olen siis parikymppinen lepakko. Olen aina ollut poikamainen ja vierastanut kaikkea tyttömäisyyttä ja naisellisuutta. Toisaalta viihdyn tyttönä, ja olen suht sujut kehoni kanssa. Kuitenkin toinen puoli minusta toivoo, että olisin mies. Pidän miehen kehoa viehättävänä tietyllä tapaa mutta itse en voisi kuvitella olevani fyysisessä kosketuksessa (niinkun en henkisessäkään) miehen kanssa,joten päättelin että sekin osa on tiettyä ihannointia. Niinkun nuori mies vertaa kenties kehoaan toiseen mieheen ja löytää sellaisia puolia mitä ihannoi, kuten vaikkapa lihaksikkuutta.
Vielä oudompaa on, että kiihotun vain homoseksistä (tai ihan pelkällä romanttisella puolellakin, pussailu ja yhessäolo) sen mitä vaikka leffoista näkee. Heteroseksi saa niskavillani pystyyn ja lesboseksi taas on ihan yhtä tyhjän päiväistä. (tähän väliin, että itsellä kokemusta naisesta ja käsipeliä miehestä)
Tunnen olevani vähän tyhjän päällä, tai kenties tunnen olevani jollain tavalla vajaa, en ole kokonainen normaali kuva edes lepakosta ja se on hämmentänyt minua jo jonkin aikaa.
En missään tapauksessa voisi kuvitella vaihtavani sukupuolta (eihän se olisi minun tapauksessa edes mahdollista kun en tunne ihan kokonaan naiseuttani vääräksi?)
Olisi vain kiva kuulla jos jolla kulla olisi samankaltaisia ajatuksia tai muuten vain järkevää kommenttia.
Identiteettikriisikö?
WhoamI?
2
70
Vastaukset
- mvajfiwjjwoöajf
En osaa sanoa tohon mitään järkevää, mutta tunnen transmiehiä, jotka oli lesboaikoinaan ihan samanlaisia kuin sinä.
- foijfdisjfdsioj
mitä mieltä olet straponista ja haluatko panna sillä naista vai miestä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26717307Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235557- 1162605
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar162106Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361782Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111021- 59962
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45914Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32913