Edes ruudun zommaus enää toimi Lionissa, mitä v*tua? Tämähän on bugisempi kuin Vista! Oikeasti mitä ihmettä Apple?
Lion on täynnä bugeja?
6
184
Vastaukset
- safdughaiusghasdklj
joo, jättäydyn suosiolla (jättäydy sinäkin) snowleopardiin ja odottelen "parempia aikoja"....
- 1stMacFinn
Trolli.
Miten niin ruudun zoomaus ei toimi? Kokeile vaikka napauttaa ohjauslevyä kahdesti ja toisen kerran niin ruutu zoomaa ja palaa takaisin.
Keksi parempi seuraavaksi kerraksi.- alkuperäinen...
En tarkoittanut mitään selaimen surkeata suurennusta, vaan käyttöjäjrelstelmän toimintoa, missä painamalla controllia ja vierittämällä hiiren rullaa on voinut PORATTOMASTI suurentaa minkä tahansa kohtaa ruudulla.
- edelleeen...
alkuperäinen... kirjoitti:
En tarkoittanut mitään selaimen surkeata suurennusta, vaan käyttöjäjrelstelmän toimintoa, missä painamalla controllia ja vierittämällä hiiren rullaa on voinut PORATTOMASTI suurentaa minkä tahansa kohtaa ruudulla.
Tämä, ei enää toimi Lionissa:
If you're using a Mac and have a mouse with a mousewheel, just press and hold the [control] key, then scroll the mousewheel up and down, and you'll see what I mean. The entire Mac screen zooms in and out, just like the "software zoom" on a digital camera.
To summarize, here are the Mac screen zoom commands:
Mac zoom in: Press the [Ctrl] key and scroll up with the mouse.
Mac zoom out: Press the [Ctrl] key and scroll down with the mouse.
Oikeasti vi*ttaa tämä buginen pa*ka. Kaikki on raiskattu, scrollauskin on käännetty nuinpäin, toimintoja puuttuu tai ne eivät enää toimi. Lioinin käytettävyys on surkeampaa kuin Nokia kännyköiden ja käyttis on bugisempi kuin Windows Vista. Surkein käyttöjärjestelmä mitä olen ikinä joutunut käyttämään! - Plus plus plus
edelleeen... kirjoitti:
Tämä, ei enää toimi Lionissa:
If you're using a Mac and have a mouse with a mousewheel, just press and hold the [control] key, then scroll the mousewheel up and down, and you'll see what I mean. The entire Mac screen zooms in and out, just like the "software zoom" on a digital camera.
To summarize, here are the Mac screen zoom commands:
Mac zoom in: Press the [Ctrl] key and scroll up with the mouse.
Mac zoom out: Press the [Ctrl] key and scroll down with the mouse.
Oikeasti vi*ttaa tämä buginen pa*ka. Kaikki on raiskattu, scrollauskin on käännetty nuinpäin, toimintoja puuttuu tai ne eivät enää toimi. Lioinin käytettävyys on surkeampaa kuin Nokia kännyköiden ja käyttis on bugisempi kuin Windows Vista. Surkein käyttöjärjestelmä mitä olen ikinä joutunut käyttämään!Joutunut? Onko jo ohjelmia, jotka toimivat vain Lionissa? Oletko ohjelmoija?
Jeps.Täytynee yrittää ostaa ainakin 2 tai 3 uutta konetta, joissa Snow Leo toimii, ettei ihan pian joudu käyttämään Lionia... (Varastossa on käytännössä korkkaamaton G5!)
- yäxx
Trolli
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja12914290Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va275918SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545475Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2984329HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.394087"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1003654Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant23561Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan223528Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan592611Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.931418