Miksi niin monta lasta?

ei vaan ymmärrä...

Naapurillamme on 16 lasta, heidän vanhimmillakin lapsilla on lapsia ja kaikki asuvat saman katon alla. En tiedä miten esittäisin kysymykseni muulla tavalla kuin MIKSI hankitaan 16 lasta?! Ja vielä kun niistä ei kykene pitämään huolta, viimeksi eilen kolme lapsista leikkivät katolla ja kukaan vanhemmista eivät vastanneet puhelimeen kun yritimme soittaa heille ja kertoa, joten saimme sitten isäni kanssa käppäillä heille ja auttaa lapset pois katolta..

3

398

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eräs täti777

      No on siinä suojelusenkeleillä töitä varmaankin ihan vuorotta :(.

    • haloo!

      No olen vähän samaa mieltä, että miksi hankkia niin suuri perhe?
      Mutta liikaa on että he hankkivat niin paljon lapsia,
      joista eivät pysty huolehtimaan!
      Että jotain kohtuuta niiden lasten hankintaan!

      • hyllyvälylly

        Ei tarvitse olla edes uskovainen kun kakaroita tehtailee.Vanhoilla päivillä vielä tökitään se iltatähti jotta saadaan talolainat maksettua ja kummankin vanhemman entisille kakaroille murua mahaan.Hyvinsyöneiltä osa kakaroista ja äityli näyttävätkin,mutta heidän lihavuutensa johtuu roskaruuasta kun ei viitsitä eikä osata kotiruokia tehdä.Joku jossakin palstalla jo ehdottikin verotuksen kiristämistä näille ylensyöneille tankeroille.Kannatetaan,kannatetaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      101
      2184
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      63
      771
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      45
      767
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      20
      676
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      506
      671
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      620
    8. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      550
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      47
      535
    Aihe