Suomalainen laumanvartija -kenneli lopetettu koirien huonon pidon takia.
Oletteko kuulleet?
6
179
Vastaukset
- Kyllä, joo
Joo, ollaan.
- Lalaumassa
Joo ollaan ollaan,näitähän on.....
- 12435690
jep,olin ampumassa ko.koiria kun poliisi ei uskaltanut.ja läänineläinlääkäri ei
ehtinyt paikalle.Jokainen hetki ko.eläimille oli kärsimys.Ihmettelen viranomaisten kyvyttömyyttä...kasvattaja tekee itsestään eläinsuojelurikos ilmoituksen....kertoo missä avain on missä koirat ovat......ja nämä vellihousut aseineen eivät uskalla mennä.No.nyt nämä neljä ovat hyvässä paikassa.Ja meillä on viimeinen lapsi.
Olen ylpeä kauniista koirasta....samoin naapurusto...kiittelevät kun julli ilmoitttaa
kulkijoista.Sanovat että on turvallista olla kun haukku kuuluu. - Justoooo
Tuskimpa niitä ny ammuttu sentää...
- laumiksia
Missäs päin?
- vihainen olen
Näitä laumanvartijakenneleitä on paljon joissa koirista ei pidetä hyvää huolta jos huolta ollenkaan. Kuka tällä kertaa on jäänyt kiinni? Mikä rotu?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522105
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3321293Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941215- 1541123
- 68941
- 35938
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31879Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59828Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta24814Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46779