Autotallin perustukset

Montako harkkokiekkaa kannattaisi laittaa anturan päälle, 4 vai 5? Ja mikä on hyvä lattian korko maanpinnasta jotta ajoliuskasta ei tule liian jyrkkä?
3403
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sehän riippuu täysin luiskan pituudesta. Mitä pisempi luiska sitä loivempi siitä tulee.

Äänestä

Lähtisin siita, että sokkeli tehdään riittävän korkealle maasta. n.2metriä .
Lattian korko 1,8 metriä.
Jos autossasi ei riitä maavara, niin hommaa sellainen lastauslaiturityyppinen hissi oven eteen.

Äänestä

Eijjan auto on Opel Corsa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


autotalli kirjoitti:

Montako harkkokiekkaa kannattaisi laittaa anturan päälle, 4 vai 5? Ja mikä on hyvä lattian korko maanpinnasta jotta ajoliuskasta ei tule liian jyrkkä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu