eli minne suunnistaa ensi talvena.brasiliassa käyneet,antakaa vinkkejä ja kertokaa kokemuksistanne.esim.natal,porto de galinhas jne.valmismatkakohteista.
paras brasilian lomapaikka
1
1524
Vastaukset
- brasileiro
forzaleza ,manaus ,salvador rio. brasilian kapungit on niin erilaisia väestöltään, ja elintasoltaan et kaikissa riittää katsomista. rio nyt kuuluu tietenkin muutaman päivän paikaksi forzaletsa elintaso paikaksi jne. maa on iso ja lentohinnat kalliit et sinne kannattaa mennä muutamaksi viikoksi kerrallaan. olin siellä 6 viikkoo kiersin maan suunnilleen ympäri tosin setäni siellä asuneena oli oppaana. ota yhteyttä suomi brasilia seuraan niin saat lisäopastusta. sinne voi aivan hyvin matkustaa ilman valmismatkaa, kuin suunnittelee kunnolla paikat ja varaa majapaikat ilmankaan ei jää jos ei kaikkia saa varattua, et hotelleja riittää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2619348IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3156527Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?691523Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61361Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.911173- 1091141
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut72993Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43838Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23726MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311718