Hei , onko ketään halukkaita lähtee koirapuistoilee meikäläisen kanssaa ? asun vantaan hakunilassa ja tuossa vieressä on koirapuisto. Meen aina just semmoseen aikaa et siel ei oo ketää :D olis mukava saada seura.. pistä viestiä jos nappas :)
Koirapuisto kaveria!
9
331
Vastaukset
- jnythyt
Et ajatellu kertoa mitään koirastasi? Eikö koira ole tärkeämpi ja sen viihtyvyys puistossa kuin se, että sinulla on siellä puheseuraa?
kUNNOLLINEN OMISTAJA ei viihdytä siellä itseään vaan tarkkailee ja huolehtii koirastaan, puuhaa sen kanssa siellä.
Käy röökillä jossain muualla kuin koirapuistossa. Ajattelin lähinnä et koirani saisi kaverin :o ja itseasias en polta,ajattelin kertoo vasta koirastani sitten kun joku vastais minulle.. ei tarvii saarnata heti ensikättelyssä :o ihme meinikiä nykypäivänä arvostellaa joka asiasta mitä sanoo ja sillee!
- huomioi nämä
Kyllä oli tyhmä aloitus! Eihän noin voi tehdä. Koira pitäisi olla se tärkein, eikä sinun seurasi! Sitäpaitsi, koirapuisto on koirille äärimmäisen stressaava paikka. Sinun kannattaa harkita uudelleen, haluatko luoda koirallesi noin ikävän ja ristiriitaisen tilanteen, että viet sen puistoon.
Ainoastaan jos menet tyhjään koirapuistoon koirasi kanssa, siitä se voi nauttia. Tosin se taas on liikaa sen hajumaailmalle, koirapuisto on hajujen tyyssija. Myös kaikki tarttuvat taudit pesivät koirapuistossa, joten tarttumisvaara on melkoinen.- Jutustelija
Hyvä koiran omistaja osaa rauhoittaa koiransa, lievittää sen stressiä, huolehtia rokotuksista, madotuksista ja muista terveyteen liittyvistä asioista. Hyvä koiran omistaja osaa myös pitää tilanteet hallinnassa. Nykyään on vain niin että jotkut ottavat koiran lelukseen tai koristeeksi eivätkä näin ollen ymmärrä/osaa kouluttaa sitä. Mikäli koirapuistoon tulee koiria, joiden omistajat eivät osaa huolehtia koirista asianmukaisella tavalla, hänet voi joko pyytää poistumaan tai sitten voi itse lähteä koirapuistosta. Mahdollisesti myös neuvojen antaminen edistää asioita parempaan suuntaan. Lisäisin vielä että koirapuistossa kannattaa jutella ja kävellä muiden koiranomistajien kanssa (tietenkin koko ajan tarkkaillen koirien tekemisiä ja käyttäytymistä), sillä se rentouttaa koiria. Ja tosiaan, koira on tärkein!
- huh huh!
taitaa ollaa hernesäkit eräillä nenässä ku ottaa noin koville ku joku hakee seuraa koirapuistoon!
- laulaulau
Muuten oisin voinu tulla koirapuisto seuraksi mutta asun helsingissä :(
- _K_
Hakee siis koiralleen ja itselleen seuraa ilmeisemminkin, älkää nyt ihmiset viittikö olla tollasia. Koirapuistoissa on aika tylsää ja järjetöntä käydä jos koiralla ei oo siä leikkikaveria.. Voi sitä lähtee mettäänki heitteleen keppejä ym.
Eikä sääntöjenkään mukaan oo tarkotus opettaa koiralle että siellä heiteltäisiin jotain..
Harmi kun en asustele siä päin :) - mäykky1111
Minkä rotuinen koira sinulla on? =) iso vai pieni =D Meillä on mäyräkoira tyttö =) 2,5 v :)
- Sanica5v.
Moikka!
Etsin mopsikoiralleni samanrotuista tai kokoista leikkiseuraa viikin ja pihlajamäen alueelta. Koirani on leikkaamaton narttu ja viihtyy paremmin samaa sukupuolta olevan koiran kanssa. Tutustuisimme mielellämme myös uroskoiriin. Toivomme ettei koirasi olisi kova haukkumaan, sillä koirani ei pidä korkeista äänistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad1001723- 551123
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4381104- 1701023
- 58811
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän126782- 83730
- 51708
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38675- 57671