Näin poikamiehenä sitä tulee piipahdettua lounaspalalla tai päiväkahveilla jos jonkinlaisissa asumuksissa. OK-taloissa on yksi ylivoimainen etu kasarmeihin verrattuna, nimittäin niissä on nykyisin useampia uloskäyntejä. Se jos mikään on suuri turvallisuustekijä näissä hommissa.
Suosittelen OK-taloja
turvallisuus ensin
463
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
> OK-taloissa on yksi ylivoimainen etu kasarmeihin verrattuna, nimittäin niissä on nykyisin useampia uloskäyntejä
No sepäs paljon auttoi siinäkin talossa, minkä palossa kuoli joukko nuoria. Ja ylipäätään palokuolemat on pitkälti mallia "ruoka käryää hellalla ja mestarikokki makaa sammuneena sängyssä/sohvalla". Siinä ei paljoa auta, vaikka olisi kaksi uloskäyntiä joka huoneessa.
Huonoa turvallisuutta taas edustaa pitkät välimatkat. Ei pölähdä paloauto alta 10 min pihaa, kuten kaupungissa.
Yritäppäs mennä päiväsaikaan ok-alueelle niin, ettei muutama silmäpari kurki verhojen välistä.
Vain haaveissasi, hyvä toveri, vain haaveissasi. Oikeasti päiväkahvit tarjotaan kasarmilla ja useimmiten vuokraläävissä. Sitä hommaahan tehdään rahan takia.
Täytyy olla epätoivoinen ja todella puutteessa, jos ok-keisareiden muijakin kelpaa.