Paljonkohan tulisi maksamaan CD-soittimen ja erillissarjan asennus auton etuosaan esim. Hifi Studio 17:ssa? Itse en ymmärrä mitään asennushommista ja olen hankkimassa ihan hyviä perus soittimia ja apu kelpaisi.. Asiallisia vastauksia, kiitos!
Asennustyön hinta?
Wertti
3757
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ko. liikkeestä en tiedä, mutta käyttämäni asentamo ottaa 50 euroa tuntiveloitusta ja sieltä sanottiin, että erillissarjan asennus on 2 tunnin työ, eli 100 euroa. Nähtävästi soittimesta tulee sitten vielä kymppi pari lisää.
Heitetään nyt arviolta 90-130 euroa...
Kai nyt kaveripiiristä löytyy edes joku, jonka tutun tuttu voisi laittaa jenkkakoneet viinapullon hinnalla paikoilleen? Nimittäin näillä alan liikkeillä on ihan törkeät tuntitaksat ja etenkin ummikkoja ne kusettaa aina ihan sata lasissa.
Jepjep... tosiaan eti kaveripiiristä joku joka osaa asentaa noi paikalleen.
Ei tarvita ku pikkasen ruuvaria, järkeä/päättelykykyä, ja hieman säätäjän vikaa.
Mä voisin tehdä tollasen homman vaikka 40€, tai miksei viina pullosta... tosin se kärse inflaation tässä keväällä. heh! :D