Käykö Kiilto

Lattialämmitystasoite kaakeliluja-kivilevyn seinärakojen täytteeksi ennen vedeneristystä? Ja kestääkö se raoissa? Olisi ylimääräistä jäljellä. Vai vaatiiko rakoset pakosti seinään tarkoitetun täytemassan?
3106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No EI käy eikä muunkaan valmistajan lattiatasotteet.

Äänestä

Arvelen että käy.

Seinätasoitteen erikoisominaisuus on se, että sen tulee pysyä tuoreena pystypinnalla. Lattiatasoitteen taas ei tarvitse. On suorastaan parempi, jos se asettuu vaakaan itsestään.

Lattiatasoitteen taas tulee kestää paljon kovempaa puristusta kuin seinätasoitteen. Seinätasoite ei sovi lattiaan, koska sen puristuslujuus voi olla esim vain neljäs-osa lattiatasoitteen puristuslujuudesta.

Äänestä
  • Kiitoksia vastauksista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Täytteen etsijä kirjoitti:

Lattialämmitystasoite kaakeliluja-kivilevyn seinärakojen täytteeksi ennen vedeneristystä? Ja kestääkö se raoissa? Olisi ylimääräistä jäljellä. Vai vaatiiko rakoset pakosti seinään tarkoitetun täytemassan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu