kaukkari uros

äidiksi haluava

onko kellään ei paperillista kaukkari urosta jonka haluaisi astutettavan nartulla? asia olisi ajankohtainen vasta ensi keväänä,mutta mielellään lapin läänistä jos sellainen löytyisi,ja hyvä luontoinen,ei mikään sekopää,itsellä kaukkarimix ja olisin halukas astuttaa narttuni,omani on 70% kaukkari että mielellään uros olisi sitten samaa rotua

24

322

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • CO

      Mitä se loppu 30% on?

      • äidiksi haluava

        muuta vartio ja suojelu koira rotua (rotikka 15%sakemanni15% )


      • CO
        äidiksi haluava kirjoitti:

        muuta vartio ja suojelu koira rotua (rotikka 15%sakemanni15% )

        Voisitko kertoa, kuinka olet päätynyt kyseisiin prosentteihin?


      • laskutaitoinen
        CO kirjoitti:

        Voisitko kertoa, kuinka olet päätynyt kyseisiin prosentteihin?

        voin vastata miten olen päätynyt prosentteihin, emässä on kaukkaria- rotikkaa ja isässä on kaukkaria-sakemannia, että siinä on sitten vastaus että siitäkun lasket jos on laskupäätä


    • Kaukkariuros

      Meillä roissa 3v kaukasialainen,on astunut ennenkin joten homma hoituu.

    • plaaplaaplaaplaa

      Voi hyvä elämä taas. Ettekö ymmärrä edes hävetä?

      • älytöntä touhua

        Sitäpä. Paljonkohan annettavaa noilla karvalakki-laumanvartijoilla on rodulleen? Kai se on vaan hienoa yhdistää ns. kovia rotuja, myydä hyvään hintaan ja joku pölö on ylpeä ja kylän kovin kundi ku on saanut halvalla muka-laumanvartijan, jolla ei alkuperäisen kanssa ole mitään tekemistä.


      • benedi
        älytöntä touhua kirjoitti:

        Sitäpä. Paljonkohan annettavaa noilla karvalakki-laumanvartijoilla on rodulleen? Kai se on vaan hienoa yhdistää ns. kovia rotuja, myydä hyvään hintaan ja joku pölö on ylpeä ja kylän kovin kundi ku on saanut halvalla muka-laumanvartijan, jolla ei alkuperäisen kanssa ole mitään tekemistä.

        Oliko touhu silloin älytön kun kaukkaria " luotiin"?
        Siinähän jos missä on monenrotuista koiraa joka lähtöön?

        Skarppaahan ajattelua


      • pimpulaliisa
        benedi kirjoitti:

        Oliko touhu silloin älytön kun kaukkaria " luotiin"?
        Siinähän jos missä on monenrotuista koiraa joka lähtöön?

        Skarppaahan ajattelua

        Jos kerran se kaukasialainen on nyt "täydellinen" niin en tajua miksi siihen pitää alkaa sotkemaan kaiken maailman rotuja? Ettepä kovin paljoa arvosta sitä omaa rotuanne kun niitä sekarotusikiöitä on pakko tähän maailmaan lisää tekemällä tehdä. Ja ylpeänä vielä puhua laumanvartijasta joka sellainen elukka ei todellakaan ole.


      • päläpälä älä,älä

        Olen varma että monikin koirankasvattaja nainen on antanut
        astua itsensä tummavärisellä uroksella.

        Onko kyseessä sekarotuisuus vai ei?


    • benedi

      Höh? Miksi uroksen pitäisi olla ei paperillinen kaukkari usros???

      En taas tajua mitään!

      Miksei se voi yhtähyvin olla uros, jolla on sukutaulu moneen polveen????

      Mulla on ainakin sellainen, ja hyväluontoinen, on ollut irti kirkonkylän keskustassakin, poliisin katsellessa ja ihmetellessä

      toinen kaukkarini juoksi jäniksen kiinni, ja piti etukäpäleittensä varassa ja nuoli sen korvat, pään ja turkin..ja laski menemään..pitäiskös vielä hyväluonteisempi olla :)

    • porvoostapäivää

      Joo..lisää laumanvartijasekoituksia tänne maailmaan tarvitaankin kaikille kädettömille ihmisille sohvan nurkkaa koristamaan...
      järki käteen ihmiset!

      • älyhoi..hohhoii

        Mitä hyötyä järestä on ihmisen kädessä?


    • ROTTKAU

      Kaukkari uros Kuusamossa valmiina antamaan palveluksiaan.Myös Kaukkari/Rottweiler uros.

    • heheheheh

      Eli aloittajan koira on 50% kaukkari ja 25% rotikka, 25% saku! Hahah sekarotunen piski!

    • hohhohhoijaa

      sekarotuinenhan tuosta tuollatavalla tulee.
      Mutta aika paljon näkee ihmisillä olevan sekarotuisiakin koiria,
      ja ihmiset vaan sanovat:"Me niin tykkäämme tästä meidän koirasta"

      Toisaalta, mitäpä sillä puhtaalla tekee, jos ei harrasta näyttelyitä eikä koirankasvatustoimintaa.

      On lapsia jotka tykkäävät mollamaijasta, jonka toinen jalka on irronnut ompeluksistaan jo kauan sitten....Kukin olkoon omassa mielessään varma siitä , mistä tykkäävät.

    • äläpä

      Juu on, ja noita sekarotuisia laumanvartijoita netti pullollaan etsimässä pitovaikeuksien vuoksi uutta kotia. Näitä sekarotuisia tehtailevat kun ei välitä mihin pennut myydään kunhan rahat saa kerättyä omaan taskuun.

      Rotukoiran kasvattajalla suuri vastuu kasvattamistaan koirista ja jonkin sortin muu motiivi kuin raha ja se, että pennut on söpöjä.

      • benedi

        Rotukoiran kasvattajan vastuu ei ole suuri!!

        Se päättyy lain mukaan siihen päivään, kun pentu vaihtaa omistajaa, eli osamaksusta ei ole silloin kyse.

        Vastuu näyttää siirtyneen, pälä, pälä pälättijille,..mutta vastuu todellisuudessa siirtyy ostajalle!!

        On se yhtä helv...miten yksinkertainen ja levoton tyhmyys, joka on nainen, on kehittänyt suomeen uusia lain säännöksiä!

        Mutta tyhmyydellä ei ole mitään vastuuta lapsistaan, joita se abortoi 14.000 kpl vuosivauhtia.

        Kun tätä on tehty 30 v, niin ollaan menetetty työväkeä ja avioliittoon sopivia n. 420.000 miestä ja naista.

        Mitä sitten? No, sitten on pakko mennä maahan, jotka ovat mustia, mutta eivät auringon polttamia,....heittäytyä polvilleen ja rukoilla Afrikan rantahietikolla:

        "Oi nuoret miehet ja naiset, täyttäkää maamme, lapsista köyhä suomi jälleen, sillä me emme tiedä montako kk menee siihen kun lapsi ehtii kohdun suulle!!"


    • benedi

      Mihin pennut myydään?

      Tässä puheessa ei ole järkeä...sillä Kela, sossu, poliisi. verovirasto, trafi jne..eivät anna tietoja koiranpennun ostajasta.

      Miksi te koirahullut tytöt ja pojat saarnaatte koko suomessa sellaista evankeliumia, että pitää katsoa kenelle koiran pennun antaa.?

      Eikö niin, se kuka noin sanoo olkoon vaikka tyhmä kuokka, niin siinä on tyhmä äänessä!??

    • Astuva narttu

      ** paperillista kaukkari urosta jonka haluaisi astutettavan nartulla **

      Miten tämä siis teknisesti tapahtuisi - uros astutettaisiin nartulla?

      *****

      Miten nämä sekarotuisten tehtailijat ovat aina white trash -pohjasakkaa, eivätkä osaa edes kirjoittaa. Ei vissiin voi kauhalla vaatia, jos on lusikalla annettu.

    • paolo colhen

      Mua alkoi kiihottaa ajatus tummasta miehestä astumassa naisia. Nam. Löytyykö tummia miehiä täältä? Voi ottaa yhteyttä. Suomalaisista white trash prinssinakeista ei ole mihinkään älkää nyt loukkaantuko )=

    • tättärääää

      kyllä sekarotuinen on aina ollut terveempi entä jalostetut rotukoirat,itse en rotukoiraa laittaisi millään hinnalla,mutta jokin sääntö pitäisi olla myös jos sekarotuisia teettää omasta mielestäni. liian monta eri rotua
      ,lammaskoiraa,jäniskoiraa-terrieriä sun muuta,tyhmää edes aloittaa sellaisten hommaaminen,mutta kun kyseessä on kuites vartio rotuja koirassa,miksi niitä ei voisi tehdä? moni ystävänikin ostaa ennemmin sekarotuisen,jossa on rodut "kohdallaan",ei sekasikiöitä jossa todellakin kymmeniä eri rotuja. jokaisella oma mieli asiasta,mutta monellekkin se seropi on paljon rakkaampi entä näyttely linjainen puunattu buudeli, ruttu turpainen bokseri,jolla aina joatin vikaa suussa/ hengityksessä,allergisia enimmäkseen rotukoirat,sekarotuiset ovat terveempiä,ei ole allergioita sun muita sairauksia

    • jekkuvaann

      Vastuuttomat ihmiset teettää seropi pentuja, vaan kyllähän se raha on mukavaa, mitä kautta sen sitten ikinä hankkiikaan.. toisilla omatunto ja järki, toisille eläin vain väline, jota käytetään ja jolle tehdää mitä vain!

    • HAHHHAAAHH

      SEROPI ON AINA TERVEEMPI NIMITTÄIN YHDISTETÄÄN KOLME SAIRASTA ROTUA TAI SAIRASTA KOIRAA NIIN TULEE TERVEITÄ KUN ON SEROPI. ETTEI VAAN NE SAIRAUDET MAKSIMOITUISI.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      236
      4016
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2317
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1471
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      937
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      930
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      770
    Aihe