Eilen ilmestyi uusin Äänekosken Kaupunkisanomat, jonka näköispainos tässä: http://issuu.com/aksalehti/docs/ykstoista
Kommentteja otetaan vastaan!
T. Vuorinen
päätoimittaja
Kommentteja otetaan vastaan!
T. Vuorinen
päätoimittaja
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tommin juttu koskettaa,tunsin miehen hyvin,itsellä samanlainen kohtalo muutoin,mutta olen elossa vielä.Pienen paikkakunnan harmit,juorut ja syylistäminen sattui aina,syyttömänäkin tuomittu,jaksamisia tommin siskolle.
Mikä ihmeen Tommin juttu? En ole lukenut sellaista? Äks on kuitenkin omasta mielestä tullut luettua kovinkin tarkaan. Olisi kiva jos kertoisit tarkemmin mistä tuon jutun voisi löytää? Kiitos sinulle!
Sisko ja sen veli ,sivu 21 alareuna.
Kiitos sinulle vinkistä, tarina tuli luetuksi heti, jostain syystä tuo oli jäänyt minulta huomioimatta. Anteeksi se :( kun näemmä täytyy kysymykseeni laittaa "miinuspeukkua".
Todella koskettava tarina, osanottoni!
Tommi ei tehnyt kenellekkään koskaan pahaa,rauhallinen ja mukava mies.Akanretale joka sen kanssa kulki laittoi sen pilalle ja sen takia tommi varmaan sitten teki mitä teki.
Miks annat Harakalle tilaa vääristellä suomen suurimman puolueen johtajaa Soinia ja Halla-ahoa. Harakka munasi itsensä. Pahainen kakara edelleen kuten koskella ennen
Joo Harakan juttu oli kyllä mauton :( muutoin hyvä lehti mutta näinköhän Harakka pilaa maineen. Jännä juttu jos ei kellään ole mitään oikeaa sanottavaa, niin silloin aletaan kirjoitella PerusSuomalaisista "sontaa". Nyt jos olisi vaalit tulossa äänestäisin PerusSuomalaisia, ihan jo pelkästään siksi kun ketuttaa tuo tämän päivän lehtikirjoittelu.
Jaana Tanin kuva ja kertomus veljestään Tommista kosketti kovasti.
Myös Joren elämäntarina vaikeuksineen (koulukiusaaminen ja alkoholisti-isä) ja Joren peruspositiivinen elämänasenne tekivät vaikutuksen. Enemmän pitäisi romuttaa niitä kiiltäviä kulisseja kurkistamalla välillä myös sinne elämän varjopuolelle: kaikilla meillä on ollut niitä suruja ja murheita. Tässä elämässä kun ne omat murheet tuntuvat monesti niin suurilta, että "vertaistuen" saaminen muiden selviytymistarinoiden kautta olisi ensiarvoisen tärkeää.
Onko tämän jäljempänä mainitun henkilön elämässä KAIKKI huonosti? Kysymys ok numerolle.