Kreeta Selini Hotelli

Kreeta 2011

Onko kukaan ollut Kreetalla Selini hotellissa? Onko hotelli ok?
Minkälaiset ruoka ja juoma tarjoilut All Inclusivessa?
Sen olen kuullut että ei ole samaa tasoa kun Turkissa.
Kiitoksia vastauksista!

2

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • a

      ei ole tietoa

    • Kreetalta juuri tull

      Tultiin juuri kreetalta eilen. Oltiin Nazarin Lucky 4 star matkalla, joten ei tiedetty etukäteen mihin hotelliin päädytään. Hotelli oli oikein mukava ja ihan hyvät tarjoilut all inclusivessa. Salaatteja oli todella runsaat vaihtoehdot, kuten myös jälkiruokia. Pääruoka vaihtoehtoja oli kohtuullisesti, yleensä tarjolla oli makaroonia, kasviksia, lihaa, kalaa, perunaa jossain muodossa.

      Paikalliset juomat kuului tarjoiluun. Päivittäin oli myös kaksi coctail-vaihtoehtoa, mutta niiden ne näyttiin kaadettiin kannusta ja maistuivat yleensä hieman väljähtyneelle. Jäätelöä sai hakea mielin määrin (väänsi itse jäätelöpallot pakastimesta). Ruuat kuitenkin hieman samankaltaisia, joten jos parin viikon reissulle menisi niin varmaan iskisi kyllästyminen. Viikon matkalla ihan ok.

      Hotellin lähellä oleva uimaranta on kiviranta, joten ei niin kiva.

      Uima-allasalue oli ihan kiva ja hotellihuone myös ihan ok.

      Positiivistä oli, että All inclusive toimi myös lähtöpäivänä lähtöön saakka, joka oli vasta myöhään illalla. Jossain paikoissa all inclusive loppuu klo 12.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      192
      1358
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      903
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      852
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      761
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      758
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      637
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      318
      612
    8. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      595
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      589
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      584
    Aihe