Suomen Palveluapu Oy

AESF

Onko kenelläkään mitään tietoa, kokemusta kyseisestä yrityksestä ? Oli ilmoitus lehdessä ja ajattelin että voisi vaikka hakea keittiöhommiin. Olisi kuitenkin mukavaa tietää jos jollakin on hyviä tai huonoja kokemuksia ?

4

622

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • esse0

      Muutama vuosi sitten tein jonkin aikaa hommia ko. yritykselle. Palkat tuli ajallaan, työpäivät oli tosin aika lyhyitä, 4-6 t. työ oli ainakin minullaa keittiöapu-tiski hommia hlöstöravintoloissa, muitakin ehkä oli. Työn sisältöön ja määrään vaikutti eniten asiakasyritys. näin muitakin ko. vuokrafirman työntekijöitä. kukaan ei vaalittanut että palkat olisi jääneet saamatta. keikkatyötä.

    • kokemusta66

      sama periaate kuin muuallakin: asiakasyritykset pyrkivät työvoiman maksimaaliseen hyödyntämiseen. Sairaslomiahan ei tarvitse maksaa,

    • nigelx

      Kenelläkään kokemuksia kyseisen yrityksen rekrytointiprosessista ja miten töitä tarjolla? vai ottavatko vaan henkilön listoille mutta ei hanki töitä?

    • ex keikkari

      Oma aktivisuus auttaa, jos ottavat "vaan listoille" soitat päivittäin ja kysyt onko sinulle töitä ja kyllä niitä löytyy ja alkavat soittaa itse, kun oppivat luottaa ja tuntee sinut

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      35
      10519
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      124
      10099
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      21
      7911
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6304
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      30
      4862
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      54
      4669
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      114
      4021
    8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      123
      3381
    9. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      62
      3097
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      217
      3016
    Aihe