Kuljin turun löytötavara oy kaupan ohi ja päätin poiketa sisällä katsomassa mitä siellä on, jos vaikka jonkin heräteostoksen tekisi? Liike on kirpputoria muistuttava jossa on myynnissä mm. vanhoja rannoilta löydettyjä uimahousuja ja lasten puhallettavia käsikellukkeita, vanhoja vaatteita jne. Lasivitriinissä oli myös joitakin puhelimia jotka maksoivat enemmän kuin vastaavat puhelinkaupoissa. Ihmettelin korkeita hintoja jolloin isotissinen nuori myyjätär menetti yllättäen kokonaan hermonsa ja huusi että minun pitäisi muuttaa arabimaihin tinkimään vaikka tarkoituksenani ei ollut edes ostaa kännykkää, enkä näin ollen tinkinytkään mistään hinnoista. Yritin sovitella että en minä pahaa tarkoittanut mutta mikään ei enää auttanut ja jouduin lopulta pakenemaan ulos myymälästä koska täysin raivon vallassa olevan myyjättären akressivinen käytös vain yltyi. Olin täysin ymmäläni ja menin viereiseen baariin juomaan pullolisen olutta. Kerroin baarissa mitä löytötavara oy:ssä oli tapahtunut jolloin miltei jokainen terassilla istuva asiakas kertoi vastaavan tapauksen samasta liikkeestä ja samasta myyjästä?
Terveisiä turusta
kummalista palvelua
3
216
Vastaukset
- Kauhea akka!
Minäkin olen käynyt kyseisessä kaupassa ja olen saanut ihan samanlaista kusipäistä palvelua! Sen ämmän pitäis mennä jonnekkin kaivokseen hommiin. Mihinkään asiakaspalveluun se ei kyllä sovi!
- huh huh..
Tuollaisen naisen pitäisi hakeutua jonnekkin hänelle sopivampaan toimeen. Minkäänlainen sosiaalinen työ ei tuolle ihmiselle käy!
- faktaaaa
No, Turkuhan on Suomen persereikä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 303888
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131869Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631324Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951256Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.671135Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A5981- 47901
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti356868Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26851En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39841