Tulin juuri tallinnasta, ajoin Venäjältä taliinnaan, ensin oli vaikeata saada hotellista huonetta, vaihdoin keskustelu kielen venäjäksi ja homma sujui kun tanssi,huone tuli kylpylähotellista ja hintaan kuului kaikki. Tallinnassa ihmettelevät millaisia idiootteja ja alkoholisteja suomalaiset ovat,,ihmiset nolaavat itsensä,, kai se johtuu siitä et persaukinaista elämää vietetää ja sääästetää rahaa et voi mennä vieraaseen maahan sikailemaan. ihan oikeeasti Suomalaiset ihmiset ovat käytökseltään ja olemukseltaan ihan idiootteja,pienipalkkaista sakkia jotka luulevat olevansa euroopan jumalia. Kullä tämän maan tulevaisuus on naurettava. Suomen tulevaisuus lyhyesti( poliisivaltio,matalapalkkaduunarit,ei eläkkeitä,homo ja lesbo muotivalta.ym....ihanaa. mahtavaa
Tallinna ja suomalais siat
Kohta ex-suomalainen
6329
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
On se hienoa kun tuollaiset sivistyneet avautuvat tällä palstalla.
Jos neukkulaa puhut et taatusti pääse hotelliin jossa hintaan kuuluu kaikki.
Lisäksi opettele kirjoittamaan (vaikka ensin oma nimi) näille palstoille.
Sortavalan Suomesta ryöstetyn kansakolun kirjat on tollaselta neukulle jääneet lukematta.
Hitler takaisin ja Vanjat Leningradin mottiin kuten ennen.
Tänne ei tartte tulla tollasen kaalimaan paskasakin Ladoilla pyörimään.
Enemmän saatana kerjäläisiä on Virossa kuin Suomessa.
Että siinä se hyvinvointivaltio on.
Siellä omaiset hoitavat vanhempansa ,kun eläkkeillä ei pärjää Virolaiset
Vittuako ne työmiehet Suomeen tulevat pienellä palkalla hommiin.
Olet sinä saatanan pösilö. Ryyppää vähemmän ja ota lääkettä
Kuules ex.Suomalainen ota nyt aamulääkkeesi .Ja avaa silmäsi ,älä istu silmäsi päällä.
Mitä Virossa on nyt niin eriomaista ja hyvin. velkarahalla.
Virossa ei ole mitään uusiutuvaa luonnonvaraa ,muutakun huorat ja varkaat.
Ei Viro ole sitä että pyöritään satama- Viru- ja vanhakaupunkia ,Ja luullaan että tiedetään jotain sitten
Mene muuta ressukka muutama satametriä eteenpäin ,niin näet kun siellä käydään vielä pihanperällä paskallakin
Tätäkö sinä ressukka ihannoit??
Vaikka me Suomalaiset olemme köyhiä sinun mielestäsi ,niin meillä on omat vaatteet päällä ,tosin huonoja ,eikä millään velaks ostettuja ,niin kuin Virossa tekee melkein kaikki.
Miks Virolaiset tulevat töihin Suomeen ,jos Suomessa on huonot palkat???
Käy nyt vaikka vielä toisenkin kerran Virossa ,niin toivottavasti älä kulje laput silmillä,niin kuin hevonen juoksee
Jaha, sitä maailman kansalainen avautuu. Noh. autoillut olen minäkin, myös Venäjältä Eestiin Tallinnaan mm. Eipä tuolta ratin takaa juurikaan ihmisten käyttäytymisiä ehdi seurata eikä kansalaisuuksia tunnistaa. Olen myös matkustellut ilman autoa,Tallinassakin kymmeniä kertoja .Mielestäni Suomalaiset ovat ihan yhtä fiksuja, kuin muidenkin maiden kansalaiset. Hotellihuone on löytynyt aina, suomeksi ja englanniksi. Epäilen minäkin tuota venäjän kielellä parempaa palvelua kokemusta, ihan jo Eestin historian vuoksi. Ja tuota kaikkea muuta lapsellista moskaa viitsi edes kommentoida. Kuule matkusteleppa ensiksi silmät avoinna, kerää kokemuksia ja huomaa, Suomi hieno maa! Kirjoituksesi osoittaa, että yksittäisiä idiootteja löytyy kyllä aina.
Näkyyhän tilanne jo tilastoistakin. Ennätysmäärä suomalaisia matkailee Tallinaan, aika harvat sen pitemmälle.
Tilastollinen pakko jo on, että jos joku 800 000 matkailijaa saadaan liikkeelle, niin on siinä jo mukana sitä rupusakkia, joilla ei ole käsitystä hyvästä käytöksestä.
Viro on Suomen takapiha ja persläpi, joten jokainen kai käyttäytyy takapihallaan niin kuin haluaa.