WINDOWS LIVE MESSENGER

ystävien kesken mese vaa.
kun yritän käynnistää sitä niin tulee ilmoitus että ohjelmaa ei voida käynnistää koska wlidcli.dll puuttuu.

mikä avuksi.
13834
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat
  • no just!!!!!!!
    mites ku f-sekure sanoo että noi windows expertit on vahingollisia mun tietsikalle

    ookkohan sä ihan täys päinen.
    ja toi just on se juttu että vaikka mä kuuklaasin kuinka nii MISTÄ MÄ TIEDÄN ONKO SE VAHINGOLLINEN SIVUSTO VAI EI.

    sen on voinu joku ilmoittaa vahingolliseksi jos vaikka ie:ssä on tullu ilmoitus että tämä sivusto haluaa käyttää sitä tai tai tota active-x ohjelmaa.

    MISTÄ MÄ TIÄN.

    Äänestä

Varmaan helpointa on poistaa mese ja ladata uudelleen.

Äänestä
  • Viimeksi kun asensin meseä niin sain ainaski 10 kertaa tehdä sen rekisteröinti jutun.
    tällä hetkelläkää minulla ei ole hajuakaa mitkä on mun tunnukset.

    oliskohan tuohon mitään apua.

    Äänestä


MUTTA MUTTA...
voisiko olla niin että sivusto ehkä laittaa jotain trojalaasia, mutta itse tuo korjaus paketti on ookoo.
siis tuolla windows eksperttien sivulla.

kukaan sitä varmaa ei tiedä varmaksi mutta mitä luulette.

Äänestä

Lataat tuon puuttuvan dll:n vaikka osoitteesta http://www.dllcure.com/dll/wlidcli.dll.html ja siirrät sen C:\WINDOWS\SYSTEM32 kansioon. Sitten pitäisi toimia, eikä tarvi poistaa ja asentaa uudelleen meseä.

Äänestä
  • Mä oon vähä tyhymä kerros ny vaihe vaiheelta miten tuo wlidcli.dll tiedoston saa ladattua.

    pyyhin muuten perseeni äskö.

    Äänestä

  • suomeks, mistä klikkasit ku sait ladattua wlidcli.dll tiedoston tolta sivulta.

    Äänestä

  • HALOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!

    MENIKÖ HOMO NUQQQ.

    Äänestä

  • kylmä käsi ja papru kirjoitti:

    suomeks, mistä klikkasit ku sait ladattua wlidcli.dll tiedoston tolta sivulta.

    Tuosta "Common Solution:Download wlidcli.dll file " kohdasta.

    Äänestä

Mene ohjauspaneli ja muuta t ai poista ohjemia. Valitse windows liven asennustyökalu ja muuta tai poista sitten korjaa asennustyökalu. Tämä
koskee windows 7 ja onnistuu

Äänestä

Itselläni ei ainakaan poisto ja asennus auta mitään. Monet kerrat on poistettu ja uudelleen asennettu, eikä vieläkään toimi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kylmää kättä kirjoitti:

ystävien kesken mese vaa.
kun yritän käynnistää sitä niin tulee ilmoitus että ohjelmaa ei voida käynnistää koska wlidcli.dll puuttuu.

mikä avuksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu