Lähinnä Calangutessa...onko jo vauhti päällä? Eli rantabaarit ja myyntikojut auki? Yömarkkinoita tuskin on, mutta entä Anjunan päivämarkkinat? Onko jollakin omakohtaista kokemusta?????
Millaista Goassa MARRASKUUSSA?
bellalinnea
6163
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sesonki alkaa lokakuussa ja marraskuussa kaikki ovat kunnossa ja toiminnassa. Porukkaa riittää, niin paikallisia kuin ulkolaisia turisteja. Tietysti vielä joitain paikkoja kunnostellaan vielä, mutta ei se ole yhtään haitannut. Shackit (poikkeus toissa vuoden marraskuu, lisenssi ongelmien vuoksi, vain muutama oli auki), myyntikojut ja yömarkkinatkin ovat olleet jo marraskuussa auki viimeisen kolmen vuoden aikana mitä sielä marraskuussa olen ollut aikaisemmin. Samoin Anjunassakin markkinat pyörii.. Mackies nitebazaar auki jo alkukuusta asti, Ingo's nitebazaar hieman vaihtelevammin kuun puolenvälin paikkeilla.
Laita mulle viestiä, jos olette lähdössä ja jos vaikka haluat vierailla slummilasten koulussa tai tulla "vahdiksi" mukaan uimaan lasten kanssa.
mun osoite on kummikoulut (ät) gmail.com
Hei Tytti! Olisiko minulle (ja ehkä Reijollekin) jotain pientä hommaa päiväksi jossain siinä lähistöllä?
Oltiin Goassa viime joulu ja sillon ei vielä ollut kyllä Ingo's auki!
Mekin olimme viime marras-joulukuunssa.tosin kotia lähdimme 17.12.Paikat olivat silloin auki, kävimme myös yömarkkinoilla ja kuten jo aiemmin kävi ilmi että poikkeus oli tosiaan tuo toissa vuoden marraskuu.
Yömarkkinat eivät ole aina jouluna eikä uutena vuotena auki terroristiuhan vuoksi. Ja Ingo ei ole pariin vuoteen pyörittänyt niitä markkinoita vaikka se sillä nimellä tunnetaankin. Sai lähtöpassit Intiasta muutama vuosi sitten mutten tiedä onko päässyt jo takaisin. Yömarkkinat on kyllä mukavat ja toivottavasti sama meno jatkuu. Lähden itse tsekkaamaan taas tilanteen joulukuussa.