-kuuntelin tossa yöradion alussa tämä kanadattaren laulua ja jotenkin pakko hämmästellä, miten hänestä on saatu luotua jokin megatähti.
Keskinkertaisuus.
Ja se Hubba Bubbla Mikaeli on toinen samanmoinen...",samettiääninen Sinatra"
Celine Dion huippuartisti?
11
1858
Vastaukset 11
- ytytytyt
Haista köyhä homo paska!
- ccelinee
Olisiko hän Madonnan ja Whitneyn jälkeen populäärimusiikin kuningatar?
- Celineonparas
mielestäni Celine Dion ei ole mikään keskinkertaisuus.
oletko aivan varma, että kuulit saman naisen laulavan, kuin muut??
Celinellä on mahtava ja todella vahva ääni, ja olen varma ettei häntä ylistetä ihan turhaan. itse kuuntelen ja fanitan Celineä, mutta eiväthän kaikki voi pitää kaikesta.. (;; - CJK
NINKJKÖ
- sdfagsdfdsas
Hyi joku Madonna. Kyllä se on Celine joka on paras naislaulaja.
- JakeSuomi
Celine Dion on kyllä aivan huikea laulaja, mutta toki kaikilla on oikeus omaan mielipiteeseen.
http://jake.suntuubi.com/ - Kari Mersu
http://i1.ytimg.com/vi/TxboPIOIM74/default.jpg
Mahtaako pärjätä, no tarjosin..... - Hoppp
Celine Dion varastettiin keinusta hänen ollessaan 12-vuotias. Joku vanha ukkeli jutteli hänelle ja nai hänet. Hampaat muunnettiin. Hänen geneerisiä levyjään ostetaan lähinnä häälahjaksi pareille - eihän kukaan sellaista paskaa jaksa kuunnella viittä minuuttia kauempaa ellei luule olevansa rakaastunut.
Faktaa: Amerikkalainen sivusto All Music on antanut maksimissaaan 4 tähteä Celine Dionin albumeille. Käyttäjät eivät anna anna 4 tähteä suurempaa keskiarvoa millekään Celinen levylle. 240 ääntä annettu maksimissaan yhdelle albumille. The Colour of My Love
Joni Mitchell: Kriitikoiden mukaan kaksi levyä ovat 5 tähden veroisia. Myös 5 kappaletta 4½ tähden levyä. Käyttäjät ovat antaneet vähintään 4 tähden keskiarvon jokaiselle albumille. parille jopa 5. Blue -levyn arvioinut yli 2000 käyttäjää. Ja oikeasti se on 1971 julkaistu levy.
Kumpikohan noista artisteista on myynyt oikeasti enemmän? Luulen että Celinen myyntiluvut ovat tekaistuja. Kukaan yli 100 miljoonan levyn artisti ei voi olla niin mielenkiinnoton. Celine Dion on hyvä laulaja tai ainakin aikoinaan oli. Nyt kuuntelen hänen kappalettaan "Love doesn´t ask why" ja sitä ennen "Immortality", jonka Bee Geesin pojat teki hänelle aikoinaan (kuuntelin version, jossa Bee Geesin pojat laulaa ja musisoi hänen kanssaan).
Tässä Celine Dion laulaa joskus nuoruuden päivinään.
https://www.youtube.com/watch?v=Hij_QxDkIJI
Todiste siitä, että hyvin vetää. Aina kannattaa yrittää todistaa väitteensä edes jollain tapaa (vaikka laittaa linkki johonkin kyseisen artistin tai bändin kappaleeseen ja jos mahdollista vielä liveen studioversion lisäksi), mutta makuasiat ovat sitten makuasioita, joista on turha kiistellä. Toinen pitää toisesta ja toinen toisesta.- Anonyymi
Suurin syy hänen laimeaan musiikkiin on turvallisuuden halu ja radiolähtöisyys. Falling into You on keskinkertaine albumi ja aivan liian pitkä. Se voitti vuoden albumin Grammyn, mutta toisaalta The BodyGuard soundtrack, Phil Collins ja Tony Bennett ovat voittaneet kanssa ja moni muu huono albumi, jopa Quincy Jones.
Hänellä on muutamia tosi hyviä kappaleita, That's The Way It Is on yksi suosikkibiiseistäni. Celine itse on keskitasoa alempi artisti. Hän on myynyt hyvin, ei myy enää. Tämä keskustelupalsta puhuu hänen menestyksensä ja kiinnostavuutensa laskusta. Uusi levy on kidutuskamaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791339
- 851246
- 96987
- 48833
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40733Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44498Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7496