Kuinka nopeasti saa hakemuksen jättämisestä opintolainapäätöksen?voiko pankin perimän järjestelypalkkion tms.maksaa myöhemmin tai vähentää lainasummasta? tili nollilla, koska jouduin maksamaan erittäin kalliit lääkkeet,silti pitäisi loppukuu syödä.
Opintolaina
kiire!!
2424
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Siis tarkoitatko takauspäätöstä? Kelalta saa takauspäätöksen varmaan about viikossa. Jos sulla on takauspäätös, niin astelet vain pankkiin ja sanot haluavasi nostaa lainan. Pankilla menee yksi päivä takauspäätöksen tarkistamiseen. Toki se pankin käsittelymaksu vähennetään suoraan siitä lainasummasta.
Opintolainan nostamisen voi tehdä myös nettipankin kautta.
auttaa lääkekuluissa. Tosin se laskee opintolainan tuloksi, mutta sen jälkeen välttämättömät (=lääkärin määräämät) lääkkeet korvataan täysimääräisesti.