Valtiolla menee hyvin ,kun ostaa siivouspalveluita tikanpojilta /sollilta .siellä virolaiset ym. ulkol. joilla ei mitään tietoa siivouksesta sen enepää kuin siivous pomoillakaan. Vai miten on , kun ne esim. lattian vahan poistavat heittämällä vettä sankolla lattialle,että matot kupruilee, ym. tyhmää. Eli valtion viraston väki ei välitä . ainakaan ei puutu ja remonttihan siinä tulee kun vesi menee sinne mihin se ei kuulu. kun ruvetaan itkemään home ongelmasta. Onkohan tämä nyt sitä työn kierrätys ohjelmaa ????
SIIVOUSTA VALTIONLAITOKSISSA OSTO TYÖ,.
sivulta nähty.,...
7140
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Noinhan se vahanpoisto tehdään ja laitoshuoltajakoulutuksessakin opetetiin kaatamaan vanhanpoistoliuos ja levittämään se hankauspesimellä, sitten konetus, nurkat hankauspesimellä...eri juttu on tietysti liuksen määrä, eihän sitä niin paljoa saa olla, että kaikki paikat lainehtii, mutta liuoksen ei saa antaa kuivuakaan lattiaan.. Liuoksen imuroinnissa täytyy huomata se, että jalkalistojen kohdalla imurrointisuunnan pitää olla listoista poispäin, jos se on listoihin päin, niin liuosta joutuu niiden alle.
Mitä tarkoitat ym. tyhmällä?
missähän koulussa olet ollut jos vettä kaadetaan niin paljon että nurkat lainehtii .ja matot irtoilee. ei kyllä siivoustyön ohjaaja koulussa meille noi opetettu. /tai käsketty siivoojille niin opettaa. - ym.. tyhmää kaikkea semmoista miten pinnat pilataan ja miten tehdään kaikki hutiloiden huonosti niin että lopputulos on pahempaa ,kuin se oli ennen "tollojen siivousta". Tarkoitukseni oli vaan kertoa että jos ja kun käytetään ammatti työn tekijöitä ja johtoportaissakin olisi ammattinsa osaavia henkilöitä ,eikä vaan halpatyövoimaa . vahinkoja tulis vähemmän .
Jos opettelisit kirjoittamaan:)
Kaikissa firmoissa om kaikenlaisia työtekijöitä.
Ihmisiä kun ollaan ja erilaisia kaikki.
Vähän rohkeaa on yleistää, että kaikki tietyn firman työntekijät olisivat tolloja ja osaamattomia.
Voisi myös sanoa, että kaikki Porilaiset, Turkulaiset jne. ovat tolloja ja osaamattomia.
Veikö joku työpaikkasi alta, kun olet noin katkera?
Katkeruus ei auta edes työmarkkinoilla.
En kirjoittanut, että kaadan tai että opetettin kaatamaan niin paljoa, että lattia lainehtii, vaan kirjoitin, että metodi on kyllä oikein, mutta liuoksen määrän kanssa pitää olla tarkka!!
Mahdatko sinä edes olla mikään siivoustyönohjaaja, kun toisten työtä kutsut "tollojen siivoukseksi".
Perustuuko tuo taustalta paljastuva katkeruus siihen, että et ole päässyt johtiportaaseen?
Olen aivan omissa töissä ettei se minua liikuta. Ja kuten arvasin että kirjoitus virhe on suurempi synti kuin että osaamattomat ei piittaa toisten omaisuudesta.olipa työ sitten mikä ja missä tahansa. sekä osaamattomathan täällä vastasikin.
Mitenkähän tämä kirjoitustaidoton " sivous työn ohjaaja" suorittaa itse vahanpoiston? Käytätkö uima pukua, sukka housuja, korko kenkiä, alus vaatteita???vai peräti ilta pukua?
Homeongelma on yhdyssana..sangon monikko "heittää sangoilla, ei sankolilla...työnkierrätyskin on yhdyssana!
Oiskohan sulla paljossa muusakin kuin siivouksessa opittavaa??
Sinähän häpäiset kaikki siivoojat!!!
JA SINÄ VOITKIN OPETTAA ISÄÄS NAIMAAN.