Neitsyt Maria ilmestyi

Hämeenlinnassa

8

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ympyrä ja valo

      Aika voimakas mielikuvitus, jos tuon saa näyttämään Neitsyt Marialle. Ilmeisesti tuo tikkataulun jättämä tyhjä ympyrä sitten on olevinaan pää. Sitä paitsi tuohan on heijastus, vaikka jutun mukaan kuvaaja muuta väittääkin. Ihan selvästi näkee miten se valo kimpoaa autosta. Varmasti aika ihmeellisessä maailmassa elävät ne ihmiset, jotka tuosta repii jotain paranormaalia.

    • P.Leivänpaahdin

      Ihmisellä on luontainen taipumus järjestää epämääräisiä kuvia ja hahmoja itselleen mielekkäällä tavalla kuten Jeesus paahtoleivässä ja juuri Neitsyt Maria seinässä. Miksi juuri Neitsyt Maria tai Jeesus? Siksi, että ne ovat uskonnollista kulttuuria. Jonkun toisen kulttuurin edustaja tulkitsee epämääräiset kuvat omalla, haluamallaaan tavalla. Joissakin selittämättömissä kuvissa on nähty myös Che Guevera, Elvis ja Elviksen äiti. Kukaan ei kuitenkaan edes tiedä, miltä Jeesus on oikeasti näyttänyt, vaan toistaa mielikuvissaan taiteilijoiden näkemyksiä Jeesuksesta.

      Nyttemmin on löydettty myös Allah lihasta. Arabian kieltä tuntemattomalle ja ei-muslimille kiemurat lihanpalassa ovat vain kiemuroita.

      http://www.riemurasia.net/kaatopaikka/go.php?id=11708

      "Jeesus" on ilmestynyt myös pistaasipähkinään.

      http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/jeesuksen-kasvot-ilmestyivat-pistaasipahkinaan---katso-kuvat/art-1288358455914.html

      En tajua parhaalla tahdollanikaan, mikä tuossa on jeesusmaista. Tummentumat ovat järjestäytyneet pähkinässä kasvoja muistuttavaan muotoon vain ja ihmissilmä mieltää sen kasvoiksi. Ja jopa Jeesukseksi... voi elämän kevät.

      Jeesuksen sijaan minusta paahtoleipäjeesus näytti muuten enemmänkin Grigori Rasputinilta tai Fidel Castrolta. Nythän saa semmoisia leivänpaahtimia, joissa saa leipään Mikki Hiiren kuvan. Ehkä tulee vielä markkinoille Jeesus-paahtimiakin, niin jokainen voi nähdä ihmeen joka aamu.

    • 24

      Menipä uskottavuus tuohonkin suntioon. Kuka enää ottaa tuollaisen henkilön juttuja vakavasti!!??

    • Uskottavaa
      • Kissahullutar

        Kissa ei ainakaan tiedä, kuka neitsyt maria on, joten ei olisi osannut lähteä sen takia pakoon, jos ei kissa ole saanut uskonnonopetusta.

        Kissan karvat nostaa ylös se, että tontilla on naapurin kissa, tai joku muu eläinvieras hiippailee reviirillä. Vai näkikö kissa autotallin ovessa ehkä viikatemiehen, ja tulkitsi kuviota eri tavalla kuin kissan isäntä? Saisiko tänne kissan haastattelun asiasta?


    • 7656784643243243321

      autosta heijastuva auringonvalo ladon seinässä!

    • 13+2

      Ne jotka eivät usko eivät näe. Kertoo kaiken mihin uskomukset perustuu. Ihminen todellakin näkee paremmin aivoillaan kuin silmillään.

      Minä näen tuossa epämääräisen valoalueen ja tikkataulun muodostaman ympyrän. Vaikka kuinka yritän en saa tuota muistuttamaan mistään ihmisen tapaisesta.

      • teini vai pyöveli

        jos jättäisi ottamatta huomioon tuon tikkatauluympyrän, niin tuo loppukuvio voisi muistuttaa kumartunutta huppupäistä "viikatemiestä" tai pyöveliä, ehkä myös hupparia käyttävää huonoryhtistä teiniä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      17
      2443
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1271
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      70
      917
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      136
      859
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      841
    6. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      59
      817
    7. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      786
    8. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      44
      765
    9. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      164
      742
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      130
      694
    Aihe