Liittymä-tyyppi?

Kiinostaisi kovasti

Eli minkälainen liittymä sopisi sellaiselle henkilölle, joka ei muuta kuin tekstaa ja soittelee normaaleja puheluita? Liittymän pitää olla halvemmasta päästä. Olen kuullut että Norppa 24 olisi tälläiselle ihmiselle hyvä? Mitäs sanotte? Oli joskus aikanaan Saunalahti Ykkönen liittymä, mutta sitä kun ei enää ole saatavilla niin olisiko tuo Norppa 24 sitten paras mahdollinen? :)

8

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ok

      Norppa Alle Euron Päivillä (Puhu joka pvä max. eurolla (0.99€) kaikkiin liittymiin) ja 300kpl tekstareita 5,90€ / KK

      :)

      • ok

        tai 1200kpl txt = 9,90e / KK


      • Kiinostaisi kovasti

        Kuullostaa hyvältä! Mutta voiko sopimuksen sitten saada toistaiseksi voimassa olevana? Mitään määräaikais sontaa en halua.. :/


    • Alle euronpäiviä ei saa toistaiseksi voimassaolevana vaan se on aina vuoden. Tuosta tulee mahdollisesti sinulle enintään kahdeksan euron tappio, kun voit säästää tuon jo helposti ensimmäisenä kuukautena.

      Tuossa paketissa kannatta hieman miettiä millin puhuu pitkät puhelut. Jos pn puhunut 15 minuuttia, on loput puhelut ko. päivänä maksuttomia. Siis kannattaa keskittää puheluita.

      • Kiinostaisi kovasti

        Puhelin laskuni ovat tyyliin 10-15€kk, niin ei se paljoa hetkauta 8€ menetys. Pääasia on se, että ei tarvi sitoutua mihinkään. =)


      • Kiinostaisi kovasti kirjoitti:

        Puhelin laskuni ovat tyyliin 10-15€kk, niin ei se paljoa hetkauta 8€ menetys. Pääasia on se, että ei tarvi sitoutua mihinkään. =)

        No jos haluat maksaa 10-15 eroa kuussa, niin maksa, kun voisit päästä murto-osalla tuosta. Ainoa, johon sitoudut on se 66 senttiä kuussa vuoden ajan,.


      • Kiinostaisi kovasti
        okaro kirjoitti:

        No jos haluat maksaa 10-15 eroa kuussa, niin maksa, kun voisit päästä murto-osalla tuosta. Ainoa, johon sitoudut on se 66 senttiä kuussa vuoden ajan,.

        Oukei... Tarkoitin siis sillä sitoutumisella, jos/kun tulee ongelmia kyseisen liittymän kanssa niin aina voi lähteä kipittää toistaiseksi voimassa olevalla sopimuksella. Eikä odottaa et vuosi tulee täyteen.. Vai olenko nyt täysin väärässä?? :D


      • Kiinostaisi kovasti kirjoitti:

        Oukei... Tarkoitin siis sillä sitoutumisella, jos/kun tulee ongelmia kyseisen liittymän kanssa niin aina voi lähteä kipittää toistaiseksi voimassa olevalla sopimuksella. Eikä odottaa et vuosi tulee täyteen.. Vai olenko nyt täysin väärässä?? :D

        Ainahan on voinut ottaa rinnalle toisen liittymän. Nyt uuden lain mukaan numeronkin saa siirrettyä vaikka olisi määräaikainen. Silloin saa uuden numeron siihen määräaikaiseen. Liittymän sitten voi sulkea ajallaan. Siitä pitää maksaa se vuoden jakso loppuun, mutta kun kyse on 66 sentistä kuukaudessa, niin kuka välittää? Eri asia, jos on joku 20 euron pakettiliittymä.

        Määräaikaisuus koskee vain Alle euron päiviä ja liittymää. Jos on ottanut esimerkiksi datapaketteja, ei ne ole määräaikaisia, ellei niitä avatessa erikseen ole sovittu määräaikaisuudesta. Alle euronpäivät ei niitä sido.

        Käsittääkseni tuossa myös on mahdollista vaihto toisentyyppiseen Saunalahden liittymään. Kannattaa ottaa selvää tästä ja etenkin siitä, mihin vaihdossa sitoutuu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      377
      12446
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      263
      5457
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      216
      3964
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      207
      2741
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      17
      2015
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1854
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      930
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      273
      895
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      802
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      756
    Aihe