Eli minkälainen liittymä sopisi sellaiselle henkilölle, joka ei muuta kuin tekstaa ja soittelee normaaleja puheluita? Liittymän pitää olla halvemmasta päästä. Olen kuullut että Norppa 24 olisi tälläiselle ihmiselle hyvä? Mitäs sanotte? Oli joskus aikanaan Saunalahti Ykkönen liittymä, mutta sitä kun ei enää ole saatavilla niin olisiko tuo Norppa 24 sitten paras mahdollinen? :)
Liittymä-tyyppi?
8
214
Vastaukset
- ok
Norppa Alle Euron Päivillä (Puhu joka pvä max. eurolla (0.99€) kaikkiin liittymiin) ja 300kpl tekstareita 5,90€ / KK
:)- ok
tai 1200kpl txt = 9,90e / KK
- Kiinostaisi kovasti
Kuullostaa hyvältä! Mutta voiko sopimuksen sitten saada toistaiseksi voimassa olevana? Mitään määräaikais sontaa en halua.. :/
Alle euronpäiviä ei saa toistaiseksi voimassaolevana vaan se on aina vuoden. Tuosta tulee mahdollisesti sinulle enintään kahdeksan euron tappio, kun voit säästää tuon jo helposti ensimmäisenä kuukautena.
Tuossa paketissa kannatta hieman miettiä millin puhuu pitkät puhelut. Jos pn puhunut 15 minuuttia, on loput puhelut ko. päivänä maksuttomia. Siis kannattaa keskittää puheluita.- Kiinostaisi kovasti
Puhelin laskuni ovat tyyliin 10-15€kk, niin ei se paljoa hetkauta 8€ menetys. Pääasia on se, että ei tarvi sitoutua mihinkään. =)
Kiinostaisi kovasti kirjoitti:
Puhelin laskuni ovat tyyliin 10-15€kk, niin ei se paljoa hetkauta 8€ menetys. Pääasia on se, että ei tarvi sitoutua mihinkään. =)
No jos haluat maksaa 10-15 eroa kuussa, niin maksa, kun voisit päästä murto-osalla tuosta. Ainoa, johon sitoudut on se 66 senttiä kuussa vuoden ajan,.
- Kiinostaisi kovasti
okaro kirjoitti:
No jos haluat maksaa 10-15 eroa kuussa, niin maksa, kun voisit päästä murto-osalla tuosta. Ainoa, johon sitoudut on se 66 senttiä kuussa vuoden ajan,.
Oukei... Tarkoitin siis sillä sitoutumisella, jos/kun tulee ongelmia kyseisen liittymän kanssa niin aina voi lähteä kipittää toistaiseksi voimassa olevalla sopimuksella. Eikä odottaa et vuosi tulee täyteen.. Vai olenko nyt täysin väärässä?? :D
Kiinostaisi kovasti kirjoitti:
Oukei... Tarkoitin siis sillä sitoutumisella, jos/kun tulee ongelmia kyseisen liittymän kanssa niin aina voi lähteä kipittää toistaiseksi voimassa olevalla sopimuksella. Eikä odottaa et vuosi tulee täyteen.. Vai olenko nyt täysin väärässä?? :D
Ainahan on voinut ottaa rinnalle toisen liittymän. Nyt uuden lain mukaan numeronkin saa siirrettyä vaikka olisi määräaikainen. Silloin saa uuden numeron siihen määräaikaiseen. Liittymän sitten voi sulkea ajallaan. Siitä pitää maksaa se vuoden jakso loppuun, mutta kun kyse on 66 sentistä kuukaudessa, niin kuka välittää? Eri asia, jos on joku 20 euron pakettiliittymä.
Määräaikaisuus koskee vain Alle euron päiviä ja liittymää. Jos on ottanut esimerkiksi datapaketteja, ei ne ole määräaikaisia, ellei niitä avatessa erikseen ole sovittu määräaikaisuudesta. Alle euronpäivät ei niitä sido.
Käsittääkseni tuossa myös on mahdollista vaihto toisentyyppiseen Saunalahden liittymään. Kannattaa ottaa selvää tästä ja etenkin siitä, mihin vaihdossa sitoutuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k1514939- 1893985
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah1223639Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia462941Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat312263- 1381896
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta441697Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.321440Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?631404Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta
Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk261309