Liittymä-tyyppi?

Kiinostaisi kovasti

Eli minkälainen liittymä sopisi sellaiselle henkilölle, joka ei muuta kuin tekstaa ja soittelee normaaleja puheluita? Liittymän pitää olla halvemmasta päästä. Olen kuullut että Norppa 24 olisi tälläiselle ihmiselle hyvä? Mitäs sanotte? Oli joskus aikanaan Saunalahti Ykkönen liittymä, mutta sitä kun ei enää ole saatavilla niin olisiko tuo Norppa 24 sitten paras mahdollinen? :)

8

205

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ok

      Norppa Alle Euron Päivillä (Puhu joka pvä max. eurolla (0.99€) kaikkiin liittymiin) ja 300kpl tekstareita 5,90€ / KK

      :)

      • ok

        tai 1200kpl txt = 9,90e / KK


      • Kiinostaisi kovasti

        Kuullostaa hyvältä! Mutta voiko sopimuksen sitten saada toistaiseksi voimassa olevana? Mitään määräaikais sontaa en halua.. :/


    • Alle euronpäiviä ei saa toistaiseksi voimassaolevana vaan se on aina vuoden. Tuosta tulee mahdollisesti sinulle enintään kahdeksan euron tappio, kun voit säästää tuon jo helposti ensimmäisenä kuukautena.

      Tuossa paketissa kannatta hieman miettiä millin puhuu pitkät puhelut. Jos pn puhunut 15 minuuttia, on loput puhelut ko. päivänä maksuttomia. Siis kannattaa keskittää puheluita.

      • Kiinostaisi kovasti

        Puhelin laskuni ovat tyyliin 10-15€kk, niin ei se paljoa hetkauta 8€ menetys. Pääasia on se, että ei tarvi sitoutua mihinkään. =)


      • Kiinostaisi kovasti kirjoitti:

        Puhelin laskuni ovat tyyliin 10-15€kk, niin ei se paljoa hetkauta 8€ menetys. Pääasia on se, että ei tarvi sitoutua mihinkään. =)

        No jos haluat maksaa 10-15 eroa kuussa, niin maksa, kun voisit päästä murto-osalla tuosta. Ainoa, johon sitoudut on se 66 senttiä kuussa vuoden ajan,.


      • Kiinostaisi kovasti
        okaro kirjoitti:

        No jos haluat maksaa 10-15 eroa kuussa, niin maksa, kun voisit päästä murto-osalla tuosta. Ainoa, johon sitoudut on se 66 senttiä kuussa vuoden ajan,.

        Oukei... Tarkoitin siis sillä sitoutumisella, jos/kun tulee ongelmia kyseisen liittymän kanssa niin aina voi lähteä kipittää toistaiseksi voimassa olevalla sopimuksella. Eikä odottaa et vuosi tulee täyteen.. Vai olenko nyt täysin väärässä?? :D


      • Kiinostaisi kovasti kirjoitti:

        Oukei... Tarkoitin siis sillä sitoutumisella, jos/kun tulee ongelmia kyseisen liittymän kanssa niin aina voi lähteä kipittää toistaiseksi voimassa olevalla sopimuksella. Eikä odottaa et vuosi tulee täyteen.. Vai olenko nyt täysin väärässä?? :D

        Ainahan on voinut ottaa rinnalle toisen liittymän. Nyt uuden lain mukaan numeronkin saa siirrettyä vaikka olisi määräaikainen. Silloin saa uuden numeron siihen määräaikaiseen. Liittymän sitten voi sulkea ajallaan. Siitä pitää maksaa se vuoden jakso loppuun, mutta kun kyse on 66 sentistä kuukaudessa, niin kuka välittää? Eri asia, jos on joku 20 euron pakettiliittymä.

        Määräaikaisuus koskee vain Alle euron päiviä ja liittymää. Jos on ottanut esimerkiksi datapaketteja, ei ne ole määräaikaisia, ellei niitä avatessa erikseen ole sovittu määräaikaisuudesta. Alle euronpäivät ei niitä sido.

        Käsittääkseni tuossa myös on mahdollista vaihto toisentyyppiseen Saunalahden liittymään. Kannattaa ottaa selvää tästä ja etenkin siitä, mihin vaihdossa sitoutuu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      220
      4219
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      69
      2715
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      393
      2411
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2343
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      38
      1597
    6. Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.

      Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul
      Hindulaisuus
      532
      1350
    7. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      57
      1320
    8. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      95
      1316
    9. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      76
      1291
    10. Jumala puhui minulle

      Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles
      Ikävä
      125
      1186
    Aihe