Aloitamme ihan uudenlaista interaktiivista häänäytelmäprojektia Espoossa. Mukaan etsitään noin 30 innokasta ja positiivista harrastenäyttelijää tai siitä haaveilevaa. Harjoitukset ovat 2 kertaa viikosssa Westendissä.
Tutustu nettisivuilla tähän huippuhauskaan projektiin ja ilmoittaudu mukaan:
http://www.ewedding.com/sites/SainijaVeini/
Etsitään harrastenäyttelijöitä Pääkaupunkiseudulta
2
218
Vastaukset
Eli te teette bisnestä ohjelmatoimistona ja kutsutte muut "harrastamaan" pienimuotoista maksua vastaan, joka maksetaan takaisin jos he ovat esiintynyt teidän produktiossa?
- Harrastenayttelija
Kun lasket ryhmän koon, heille kaikille 50eur sotukulut, päivärahat, ruoat, matkakulut, harrastuspaika vuokran, käsikirjoittaja-ohjaajan palkan, somistuskulut, huomaat, ettei Suomen teatterilippujen hinnalla mitään businesta pysty tekemään. Yhteen näytökseen mahtuu vain 100 katsojaa. Lähes kaikki teatterit toimivat erilaisten avustusten varassa, koska teatterin tekeminen on niin kallista. Kyseessä on ennen kaikkea harrastus itsellekin sekä aito halu tuottaa uusia juttuja ja elämyksiä Suomeen. Jos keväällä jää jaettavaa enemmän, nostetaan luonnollisesti myös näyttelijöidenkin korvauksia. Tarkoitus on hoitaa ensin kulut ja jakaa loput ohjaajan ja näyttelijöiden kanssa.
Esim. eräässä pääkaupunkiseudun musikaalikoulussa on lukuvuoden hinta 1500euroa/opiskelija. Näyttelijät eivät saa mitään korvausta esityksistä, vaikka katsojat niistä maksavatkin. Harrastus on kuitenkin niin hauska, että vanhemmat ovat valmiita maksamaan niin paljon ja kokevat saavansa hyvän vastineen rahoilleen. Sinne on hakijoita enemmän kun mahtuu mukaan. Siihen nähden tämä on loistava mahdollisuus harrastaa ilman suuria kuluja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tyttäreni kuoli lihavuusleikkaukseen.
Miettikää kuiten 2 kertaa, ennenkuin menette lihavuusleikkaukseen.35088781 Eurolla 35 euroa, 1.5x minimikerroin, 0x kierrätys ja minimitalletus vain 5e!
Noniin nyt pamahti sitten VB:ltä älyttömän kova tarjous ensitallettajille. Euron panoksella 35 euroa jos kokkishown voit12581Viiimeinen viesti
Sinulle neiti ristiriita vai mikä nimesi sitten ikinä onkaan. Mulle alkaa riittää tää sekoilu. Oot leikkiny mun tunteill692358- 1791955
epäonnen perjantain rikos yritys
onpa epäselvä kuva, tuolla laadullako keskustaa tarkkaillaan lego hahmotkin selvempiä161542Yllätyspaukku! Vappu Pimiä rikkoi vaikean rajapyykin yllättävässä bisneksessä: "Nyt hymyilyttää...!"
Wau, onnea, Vappu Pimiä, upea suoritus! PS. Pimiä tänään televisiossa, ohjelmatietojen mukaan hän on Puoli seiskassa vie91401- 1121347
Suomessa ei ole järkeä tarjota terveyspalveluita joka kolkassa
- Suomen väestötiheys 1.1.2022 oli 18,3 asukasta maaneliökilometriä kohden. - Uudenmaan maakunnassa asuu keskimäärin 181841328RÖTÖSHERRAT KIIKKIIN PUOLANGALLA.
Puolankalaisilla tehtävä ryhmäkanne itsensä yleintäneistä rötöstelijöista, sekä maksattaa kunnan maksama tyhmän koplan j601310Kirjoitin sinulle koska
tunnen sinua kohtaan niin paljon. Sydäntäni särkee, kun kätken ihastumisen, kaipauksen, sinua kohtaan tuntemani lämmön j421227