etsintä on jo käynnissä.paikka joka sopii pakolaiskeksukseksi,asukkaat tulisivat pääasiassa itä-afrikasta somaliasta.aluksi noin 350 henkeä,joista noin 100 jäisi pysyvästi asumaan ahvenanmaalle.
vihreät ja rkp vaativat pakolaiskeskusta ahvenanmaalle
jani toivola vihreät
7
1126
Vastaukset
- Pahasti väärässä
Epäilen pahasti, ettei onnistu sillä Ahvenanmaa päättää itse asioistaa.
Miksi 350 ja 100 heistä vain jäisi sinne hehän olisivat vain ruotsinkielisiä
eivätkä he pärjäisi Manner-Suomessa.- Anonyymi
Opele soomi keeli!
- jani toivola vihreät
olet selvästi homoja vihaava rasisti....nyt kyllä suutun iiiiik
- Mies ruotsalaisena
Ahvenanmaalla ei vihata homoja ja sen jokainen tietää.
- Anonyymi
Dragsvik väntar er!
- Anonyymi
Välkommen! 🥰
- Anonyymi
Iloinen yllätys vuosien takaa, työvoimapula on valtaisa!😆
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka732835GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?
GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys431107- 831082
Tämä on kyllä heittämällä erikoisin ihmissuhde mitä on koskaan ollut
Hulluinta on se että ei edes ole varsinaista suhdetta minkäänlaista, mutta tuntuu kuin olisit elämässäni mukana koko aja49917Helikopteri pörrää ja POLIISIT on eristettynä pururadan vieressä!
Suojatehtävä pitää kiireisenä. Kulut ovat kovat!24898- 67838
Tunnustan
Vaikka peitän sen erittäin hyvin niin tunnustan että pidän sinusta erittäin paljon, mieheltä naiselle39822- 44802
- 52794
- 71750